EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873566
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : NARLI MAH. / AKÇAY
: 184
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/135 talimat
Muhammen Bedeli
:
1300000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Edremit adliyesi zemin kat müzayede(satış) salonu Edremit/Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2018/135 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Edremit İlçe, 514 Ada, 5 Parsel, NARLI Mahalle/Köy, Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 2 kat,TAKS:0.15-KAKS:0.30 konut alanında yer almaktadır. Bahçe içerisinde betonarme dubleks yapı olarak kullanılmakta elektriği suyu mevcut oturulur durumda imar içerisinde olup,yolu mevcuttur.Taşınmaz Edremit ilçesi,narlı mahallesinde Edremit/Çanakkale otoyolunun kuzeyinde(dağ tarafında) olup otoyola 135 mt,Ege Denizine 400 mt mesafededir.Taşınmazın bulunduğu bölge daha çok yazlık olarak kullanılan bir bölge olup yakın çevresinde otel,benzin istasyonu ve ekmek fırını bulunmaktadır.Altınoluk merkeze 3.900 mt ve Küçükkuyu merkeze 8 km mesafededir.Taşınmazın 135 mt mesafesindeki Edremit/Çanakkale otoyolundan Küçükkuyu,Altınoluk,Güre,Akçay ve Edremit yönüne giden toplu taşıma araçları geçmektedir.Mevcut durumda taşınmaz her türlü belediye altyapısından faydalanmaktadır.Kıymet takdirine konu olan taşınmaz 2 katlı betonarme karkas dubleks bina olup dış görünüşünden oldukça lüks inşa edildiği görünmüştür.Taşınmazın ön cephesi güney(deniz) cephesine, yan cephesi batı yönüne bakmakta olup köşa parselde bulunmaktadır.Taşınmaz 616,19 m2lik arsanın yol cephelerinden 5'er metre çekilerek inşa edilmiş olup keşif günü ölçümü mümkün olmamakla beraber dosyada bulunan imar durumuna göre 0.15/0.30 2 kat imar sahasında kalması nedeniyle 616x0.15=92.4 m2 kapalı alana oturduğu hesap edilmiştir.2 katta toplam 92.4x2=184.8 m2 kapalı alana sahiptir.Binanın çevresinde ön ve doğu cephesinin fayans kaplı olduğu bahçe duvarları olup üzerlerine ferforje demirlerle korkuluk yapılmıştır.Bahçe içerisinde yaklaşık 60 m2 büyüklükte içerisi mozaik kaplı bir yüzme havuzu bulunmakta olup ayrıca kuzeybatı köşesinde tabanı seramik kaplı ahşaptan yapılmış bir çardak mevcuttur.Bu çardağın köşesinde doğal taştan bir barbekü bulunmaktadır.Bina yaklaşık 1 mt subasman yüksekliğinde olup bu yüksekliği kadar fayans kaplıdır.Merdivenleri mermer kaplı olup giriş kapısı çelik kapı olarak yapılmış olan binada güvenlik amaçlı tüm kapı ve pencereler demir ferforje ile kapatılmıştır.Binanın dış cephesinde mantolama uygulamasının yapılmış olduğu ve kapı, pencere etraflarının sovelerle süslenmiş olduğu görülmektedir.Çatı kiremit kaplı olup güneş enerjisi bulunmaktadır.Balkonların önünde camlı alüminyum kokuluklar bulunmakta olup arka cephede zemin kat balkonu pvc ile kapatılarak kullanılmaktadır.Taşınmazın bahçesinde zeytin ve çam ağaçları ile meyve ağaçları bulunmaktadır.Taşınmazın arsa değeri 600.000 TL.Üzerindeki yapının ve bahçesinde bulunan diğer yapıların toplak değeri 700.000 TL'dir.
Yüzölçümü : 616,19 m2

Kıymeti : 1.300.000,00 TL

KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Edremit adliyesi zemin kat müzayede(satış) salonu Edremit/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/135 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR