ÇAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev

ÇAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863688
Şehir : Afyonkarahisar / Çay
Semt-Mahalle : EBER KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 17.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/228 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
71815 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
ÇAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI İHALE SALONU(DÜĞÜN SALONU)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇAY
İCRA DAİRESİ
2016/228 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Çay İlçe, 219 Ada, 9 Parsel, EBER/YUKARI Mahalle/Köy, DEVREN ÜSTÜ Mevkii, Taşınmaz üzerinde 9*11,75=105,75 m² miktarında betonarme olarak inşa edilmiş tek katlı konut(deprem evi)bulunmaktadır. Konut 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC ve holden ibarettir. Duvarlar plastik badana, ıslak zeminler karo kuru zeminler laminant kaplıdır. Uzun zamandan beri kullanılmadığından bakımsız durumdadır. Yola cepheli olup alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı 10-12 yıllık civarındadır. Bayındırlık birim fiyatları göz önünde bulundurularak yapının yıpranma payı düşüldükten sonra 60.000 TL edebileceği, taşınmazın arsasının bulunduğu mahal ve bu civarda yapılan emlak alım satımları dikkate alınarak arsanın m² fiyatının 20,00 TL olup tamamınında 590,76 m²*20,00=11.815,20 TL edebileceği, taşınmazın üzerindeki yapı ile birlikte toplam değerinin 71.815,20 TL edeceği bildirlimiştir. İİK 114/2.maddesi ve aynı kanunun 124/1. madde hükümleri ve artırma tarzı satış esnasında resen değerlendirilecek ve duruma göre uygulanacaktır.Kıymet Takdiri-bilirkişi raporu/fiili haciz tarihi İle ihale arasındaki geçen zaman dikkate alındığında,satılan malda değişiklik varsa ihaleye katılanların bu değişikliği bilerek ve kabul ederek ihaleye girdiklerini peşinen kabul ederler ve ihaleye pey sürebilirler.Herhangi bir değişiklikte müdürlüğümüzün hiçbir sorumluluğu yoktur. Bakiye ihale bedelini ödemek İçin taşınırlarda 7 Gün taşınmazlarda 10 güne kadar süre verilebilir. Kdv ve Damga Vergisi ihale bedeli İle birlikte tahsil edilecektir.
Adresi : Afyonkarahisar İl, Çay İlçe, 219 Ada, 9 Parsel, EBER/YUKARI Mahalle/Köy, DEVRENÜSTÜ Mevkii
Yüzölçümü : 590,76 m2 İmar Durumu : Güncel kayıtlarda olduğu gibidir
Kıymeti : 71.815,20 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : güncel kayıtlarda olduğu gibidir
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ÇAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI İHALE SALONU(DÜĞÜN SALONU)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/228 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR