SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İcradan satılık müstakil ev

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861798
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ALİPAŞA MAH. / SİLİVRİ
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/204 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİLİVRİ İCRA DAİRESİ
2017/204 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl , Silivri İlçe Alipaşa Mahalle/Mevki , 1694 Parsel No , 257 m2 Yüz Ölçümü arsa vasıflı taşınmaz, Silivri İcra Hukuk Mahkemesinin yapmış olduğu bilirkişi raporunda taşınmaz üzerinde Zeminkat+1. Kat+ çatı piyesinden oluşan dubleks mesken, Zemin Kat salon+mutfak+wc+2 adet terastan oluştuğu , 1 katın 3 oda, +banyo ve terastan meydana geldiği, çatı piyesi, her ne kadar projesinde görünmesede yerinde çatı arası mevcuttur. Taşınmaz dıştan bakıldığında bakımlı olup, bahçe duvarı çevre düzenlemesi, ısı yalıtımı yapılmış olup, kullanıma hazır olup, içerisinde yaşam fonksiyonlarını sürdürmek için eşya bulunmakta olup, kapıları kilitlidir. Taşınmazda komşulardan ve camlardan içeriye bakılmak suretiyle yapılan incelemede, dış kapısının çelik kapı, iç kapıların ahşap kapı, ıslak hacimlerin seramik, odaların parke, ısıtma sisteminin doğalgaz, duvarların plastik boya, ve pencerelerin P.V.C olduğu yapılan incelemede anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 257 m2
İmar Durumu : İstanbul İl , Silivri İlçeAlipaşa Mahalle/Mevki , 1694 Parsel No 257,00 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmaz 27/11/1985 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Silivri uygulama imar planında Taks:0,20 Kaks 0,40,ayrık- İkiz nizam 2 kat konut alanında kalmaktadır. Dava konusu olan parsel ve çevresi için İ.B.B tarafından10.12.2012 tasdik tarihli 1/5000 ölçekli Silivri merkez sahil bölgesi nazım imar planında düşük yoğunlukta meskun 120 k/h konut alanında kalmakta olup çevre ile ilgili olarak 1/1000 uygulama imar plan çalışmaları devam etmektedir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1768 parseldeki su kuyusu ve bekçi evinden istifade hakkı, ayrıca tapu
kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/204 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR