MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861574
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : AYDINPINAR MAH. / MUDANYA
: 360
Banyo Sayısı : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/693 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1350000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2018/693 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İl, Mudanya İlçe, 603 Parsel, AYDINPINAR Mahalle/Köy, -/2/-3 Nolu Bağımsız Bölüm Bursa İli, Mudanya İlçesi, Aydınpınar Mahallesi, 0 Ada. 603 Parsel: 2.950,82 m2 ARSA Vasfıyle; 148/732 arsa paylı; 2. kat 3 nolu bağımsız bölüm, dubleks konut vasfıyle; tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Taşınmazın villa kent düzeninde 3 NOLU konut olduğu, Zemin kattan ana girişi sağlanan yapımn ferforje demir doğrama raylı kapı ile girilen açık otoparkının bulunduğu, aynı zamanda Zemin katın bahçesinden evi çevreleyerek aşağı bahçeye ve bodrum kattan girişe inilen mermer basamaklı merdivenlerinin bulunduğu, bu merdivenlerin de ferforje demir doğrama korkuluklan bulunduğu görülmüştür. Dubleks konutun Bodrum, Zemin, 1. Normal ve çatı katından teşkil edilmiş betonarme karkas bina olduğu anlaşılmıştır. Ayrıca sitenin sosyal tesis ve park alanlarından yararlanabilir olduğu anlaşılmıştır. 'Kıymet Takdiri'ne konu taşınmaz; 4 adet konut vasfında villadan teşkil imar parseli içerisinde etrafı çevrili ve müstakil otoparklı sitede yer almaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmazın ise, bu bahsi geçen GÖKTAŞ AYDINPINAR EVLERİ Sitesinin 3 Nolu bağımsız Bölümü olduğu anlaşılmıştır. Dubleks Konut vasfındaki 3 Nolu Bağımsız Bölüm; Bodrum, Zemin Kat, 1. Kat ve çatı katından havi eğik çatılı ve hususi otoparklı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesi sıvalı bodrum kat seviyesine kadar taş fayans cephe kaplamalı, söveli ve akrilik boyalıdır. Ayrıca bodrum katta yer alan bahçe ve istinat duvarı kısmında fayans kaplama dış cephe yer almaktadır. Taşınmaz bina site içerisinde peyzaj çalışmaları mevcut, müstakil bahçeli, müstakil açık otoparklı taşınmazdır. Bağımsız bölüm kullanılabilir durumdadır. Abonelikler mevcuttur. Bahçede bir adet tesisat ve kiler odası yer almaktadır. GÖKTAŞ AYDINPINAR EVLERİ Sitesi, 3 Nolu Dubleks Konut vasfındaki bağımsız bölümün; bodrum katta salon ve mutfak hacimleri, zemin katta bina giriş holü, salon, teras balkon, oda, Amerikan mutfak ve ada tezgah, WC bulunduğu, 1. Katta; 2 oda, banyo, ebeveyn banyo, 1 adet teras balkon yer aldığı; çatı katında ise 2 oda bölmesi ve banyo yer aldığı anlaşılmıştır. Yer döşemeleri laminat parke olup; kapılar özel möble panel kapı, yer döşemeleri ıslak satıhlarda fayans kaplamadır. Tavanlar kartonpiyerlidir. Banyo vitrifıyeleri porselen seramiktir. Duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Dubleks Konut vasfındaki otoparklı, umumi havuz ve sosyal tesislerden yararlanır taşınmazın yüzölçümü brüt 360 m2'dir.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Özel İmar Planı kapsamında, ayrık nizam konut alanında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 1.350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/693 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR