MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861076
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : MÜRSEL MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 4+2
: 320
Banyo Sayısı : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/128 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2018/128 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi. Mürsel Mahallesi, 1554 parsel, 7.218,01 m2, 10 adet betonarme 3 katlı dubleks konut.havuz ve bahçesi vasfıyle; 2/24 arsa paylı; bodrum-zemin-1. kat 1 nolu bağımsız bölüm, dubleks mesken vasfıyle; tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : . Taşınmazın Bodrum, Zemin ve 1. Normal Kattan ibaret olan 3 katlı B.A.K. Bina olduğu taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı, müstakil bahçeye sahip, ana taşınmaz olarak mesken vasfında peyzaj düzenlemesinin var olduğu ve site içerisinde, müstakil bahçe ve müstakil otoparka sahip olduğu anlaşılmıştır. Ayrıca Site içerisinde umumî havuz bulunmakta olup, bu havuzun komşu cephesinde yer almaktadır, Binanın toplanı alam 320 m2 civarındadır Kombili ısıtma kullanılmaktadır. Dubleks Mesken vasfindaki taşınmazın, anıldığı şekilde mesken niteliğinde kullanıldığı anlaşılmış olup, 1. Normal kata alaşım yine mesken içerisinde sınırlandırılmıştır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dubleks mesken vasfindakiJ Blok olarak anılan 37/7 Nolu Bağımsız Bölümün; Bodrum Katında; merdiven holü, salon, yatak odası, çamaşır odası, mutfak ve banyodan teşkil edilmiştir Mutfak mermer tezgah ve set altı ve set üstü lake dolaplardan oluşmaktadır, Banyo+wc hacminde vîürîfıyeler porselen seramiktir. İç kapılar möble kapı olup, bu kattan bahçeye açılan PVC camekan bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır, Duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır, Şömine mevcuttur, Zemin katında antre, 1. Normal kata ulaşan merdivenler, ana salon, mutfak ve içerisinde ada mutfak, iki oda, banyo ve kış bahçesi yer almaktadır. Yer döşemeleri lamine parke olup, ıslak hacimlerde fayans kaplamadır. Ayrıca Banyo+WC tam duvar yine fayans kaplama olup, diğer duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Tavanda kartonpiyer ışık bandı bulunmaktadır. Mutfak granit tezgah ve set altı ve set üstü glass lake mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo+Wc teşkilinde vitrifıyeler porselen seramik olup, duşakabin mevcuttur. Pencereler PVC doğramadır, İç kapılar möble kapıdır. Bu katta ısı holü bulunan ana giriş kapısı bulunmaktadır. I. Normal katta antre, 2 adet yatak odası, bu odalardan birine ait ebeveyn banyosu ve giyinme bölümü, WC ve balkon yer almaktadır. Yer döşemeleri lamine parke olup, kapslar yine möble kapu, pencereler PVC doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Ebeveyn banyo ve balkon zemini ile banyo+WC duvar kaplaması seramik fayans kaplamadır. Banyo vitrifiyeleri porselen seramik olup, küvet ve duşakabin mevcuttur. Binanın oturduğu bahçe alanları ile müstakil alanların yoplamı 600,00 m2 civanndadır. Ayrıca kendine ait 2 araçlık açık otopark bulunmaktadır. Dava konusu takınmazın bulunduğu, Yamaç Evleri Sitesi; eski Rota Caddesine cepheli olup, oldukça elit olan, sosyal alanlara yakın, alt ve üst yapı sorunu olmayan, ulaşımı kolay mevki dedir.
İmar Durumu : Bademli 1/1000 Ölçekli İmar Planında, ayrık nizam, Hmax:2 kat, Kaks:0,30 olan plan şartlarında konut alanında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 1.400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/128 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR