KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860729
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : GÜZELÇAMLI MAH. / KUŞADASI
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1656 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI
İCRA DAİRESİ
2018/1656 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın, Kuşadası, Güzelçamlı 298 ada 1 parsel 26 nolu bağımsız bölüm taşınmazın satışıdır. Taşınmaz Güzelçamlı-Davutlar karayoluna cepheli, yolun deniz tarafından yer alan Vankulu sitesi içerisinde B-26 kapı numarasına sahiptir. Güzelçamlı mahalle merkezine 4 km, denize 2 km mesafededir. Site iskan edilir halde yerleşiktir. İkiz nizam yapılaşmıştır. 110 m2 kullanım alanlıdır. Giriş katta salon açık mutfak wc, orta katta 3 oda banyo, çatı arasında 1 oda ve banyo mevcuttur. İç merdivenler mermer döşelidir. Zemin kattaki terasta ahşap pergole vardır. Terasın etrafı korkuluk ile çevrilidir. Çatıdaki terasın etrafı demir korkuluk ile çevrilidir. Balkon kapıları ve pencereler ahşap doğramadan yapılmıştır. Balkon kapıları ve pencerelerde demir kepenk vardır. Güneş enerjisi vardır. İç kapıları ve pencerelerde demir kepenk vardır. Güneş enerjisi vardır. İç kapılar vernikli ahşap, yerler seramik, mutfak dolapları mdf, mutfak bankosu mermerdir. Duvarlar sıva üstü boyadır. Çatı katta çatı altı ahşap lambiridir. Tuvalet ve banyolar tavana kadar seramiktir. Mesken ilk yapıldığı yıllardaki malzeme ve işçilik özelliklerini korumakta olup kapsamlı yenileme görmemiştir.
Yüzölçümü : 7.547,76 m2Arsa Payı : 1/30
İmar Durumu : Taks=0,20 kaks=0,40 2 Kat konut imarlıdır.
Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1656 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR