KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00852521
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : HACIFEYZULLAH MAH. / KUŞADASI
: 177
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 16.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2210 TLMT
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:40
Satış Yeri
:
Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI
İCRA DAİRESİ
2018/2210 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın, Kuşadası, Hacıfeyzullah mah. 2269 ada 1 parsel, 3908,38 m2 arsa üzerinde, 1/13 arsa paylı5 nolu bağımsız bölüm taşınmazın satışıdır. Taşınmaz sanayi sitesi karşısında Beyazgül sitesi istikametinde giren yolun solunda, panaroma parsellerinin deniz tarafı bitişiğindedir. Yamaçevler sitesi içerisinde 5 numaralı meskendir. Site halindeki yapılaşmada meskenler bitmiş ve birçoğu oturulur haldedir. Yakın çevresinde iskan edilir halde yapılar bulunmakla birlikte bölge genel manada gelişme halindedir. Yollar kısmen açıktır. Ancak üst yapıları yoktur. Konum itibari ile yaz-kış kullanıma müsaittir. Kadınlar denizine yaklaşık 2000 mt mesafededir. Taşınmaz kapalı olduğundan değerlendirmeler proje ve ruhsat bilgileri, dış görünüm, site sakinlerinden alınan ortak imalat özelliklerine göre yapılmıştır. Mesken zemin 1 normal kat ve çatı arası kullanımdan oluşmaktadır. Bahçe içerisinde ve müstakil yapılaşmıştır. Giriş katta salon açık mutfak 1 oda ısı odası wc ve antre, normal katta 1 banyo 3 oda ve ebeveyn banyosu, çatı arasında 1 oda ve 1 banyodan oluşmaktadır. 177 m2 kullanım alanlıdır. Kiremit çatılıdır. Giriş kapısı çelik, dış kapı ve pencereler pvc doğramadır. Balkon ve teras korkulukları alüminyumdur. Meskende tüm banyo ve wclerde tabanlar ve duvarlar tavana kadar seramiktir. Hazır mutfak dolaplıdır. Duvarlar alçı sıvalıdır.
Yüzölçümü : 3.908,38 m2Arsa Payı : 1/13
İmar Durumu : taks=0,30 kaks=0,60 Ayrik Nizam 2 Kat konut imarlıdır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : haciz şerhleri mevcuttur
1. Satış Günü : 09/10/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2210 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/08/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR