İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İcradan satılık müstakil ev

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00836363
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : ORHANİYE MAH. / İNEGÖL
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/262 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
23.10.2018 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL İCRA DAİRESİ
2017/262 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Bilgileri: Bursa İli, İnegöl İlçesi, Orhaniye Mahallesi, Kozluca Yolu, 1071 Ada, 56 Parsel sayılı, 213,05 yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği Arsa Olan Taşınmaz.
Özellikleri: Bilirkişi raporunda "dosya borçlularından Kezban Kahveci'nin tam hisse payı ile maliki bulunduğu taşınmazın mahallinde yapılan incelemede ana taşınmaz niteliğinin halihazırda tapu kayıtlarında arsa olarak kayıtlı olmasına rağmen üzerinde imar durumuna uygun olarak blok inşaat nizamı ile inşa edilmiş tek katlı betonarme mesken yapısının mevcut olduğu,hol,2 oda,salon,mutfak,banyo ve Wc kısımlarından ibaret meskenin ruhsattaki alan bilgilerini sağladığı,oda zeminleri laminat parke,kapıları ahşap,ıslak hacim zeminleri seramik olan meskenin mıtfak kısmında güncel malzemelerden imal mutfak dolap ve tezgahının mevcut olduğu tespitleri yapılmıştır. Bulunduğu yer ve konum itibari ile değerlendirildiğinde Cephe aldığı sokak bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik,telefon ve doğalgaz şebeke sisteminin tesis edildiği,yakın çevresinde düzenli ve planlı yapılaşmanın devam ettiği,bölgede gelişme sürecinin devam ettiği tespiti yapılan özellikleri olarak not edilmiştir. Alanyurt Yenimahalle1071 ada 56 parselnolu taşınmazın arsa +üzerinde mevcut bulunan ruhsatlı tek katlı mesken yapısı ile birlikte değerinin 110.000 TL değerde olacağı sonucuna varılmıştır" olarak rapor edilmiştir.
Yüzölçümü : 213,05 m2Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Alanyurt revizyon uygulama imar plan sınırları içinde kaldığı ve bünyesinde yer aldığı yapı adasının konut alanı olarak işaretlendiği , yol sınırından 5mt,yan bahçe sınırından 3 mt çekmek kaydı ile blok nizam 3 kat imarının bulunduğu bilirkişi tarafından rapor edilmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/09/2018 günü 10:10 - 10:15 arası 2. Satış Günü : 23/10/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/262 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR