KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805393
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : ESENLER MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 5+2
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11989 Esas
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2018 16:00
İkinci Satış Günü
:
26.07.2018 16:00
Satış Yeri
:
Konya AdliyeSarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu -Akabe Mahallesi Cemil Çiçek CaddesiKaratay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2017/11989 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
A-TAPU KAYDI: Konya ili, Selçuklu İlçesi, Esenler Mahallesi, 14 cilt, 1365 sayfa, 3595 ada, 12 parselde kayıtlı145,00 m² arsa ve arsa üzerindebulunanmesken olup,borçlu adına tam hisse kayıtlıdır.
B-ADRESİ: EsenlerMahallesi, Hacıbehçetağa Sokak No: 2Selçuklu / KONYA
C-İMAR:Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü'nün 07.12.2017 tarih ve 3947 sayılı İmar Durum Belgesine göre parsel; "3 Katve 5 Kat Blok Mesken ve Yol Sahası" na isabet etmektedir. olup, TAKS:, KAKS: ve ön bahçe, yan bahçe çekme mesafeleri Mevcut Bina olarak belirtilmiştir. Taşınmazın ruhsatı bulunmamaktadır. Etrafında aynı özelliklere sahip,tekkatlı meskenler bulunmaktadır.
D-ÖZELLİKLERİ: 145,00 m² parsel üzerinde bulunan ev 40 yıllık olup, iki katlı bir evden oluşmaktadır. Evin dışbahçe kapısı profil demir doğramadan yapılmış olup, bahçe giriş kapı etrafı ve merdivenler yerinde dökme mozaikten yapılmıştır. Binanın giriş kısımlarının zemini, balkon ve tretuvar bölümleri yerinde dökme mozaik, etek bölümleri de serpme beton kaplama yapılmış olup, diğer üst kısımları ise; sıva üzeri boya yapılmıştır. Binanın bakım ve onarım masrafı bulunmaktadır. Ana gayrimenkulün etrafı briket duvarlarla çevrilmiş bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmemiş, bahçesinde ağaçlandırma ve çevre düzenlemesi yapılmış, fakat bakımsız vaziyette olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır.Kıymet takdiri yapılan taşınmaz üzerindeki 2 kapı nolu evin, üst katı toplam yüzölçümü brüt 120.00 m², net ise; 100,00m² dir. Meskenin yan bahçeden giriş merdiveni bulunmakta, yerinde dökme betondan yapılmıştır. Evde 3 oda, salon, mutfak, lavabo-wc, banyo ve 1 adet balkonunbulunduğu tespit edilmiştir. Evin ana giriş kapısı demir doğramakapı, diğer iç kapıları ve pencereleriahşap doğramalıdır. Evin odalarının tabanları verniksiz ahşap, ıslak hacimlerin zeminleri yerinde dökme beton, mutfak ve antreninzeminleri ise; karo mozaikkaplama yapılmıştır. Odalar, antre, mutfak, hol duvarları sıva üzeri plastik boyalı, banyonun ; 1,5 m yüksekliğekadar serme betonyapılıdır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı, banyoda klozet, küvet ve lavaboda lavabo yapılmıştır.
Alt katı toplam yüzölçümü yaklaşık brüt 100.00 m², net ise; 80,00 m² dir. Evde 2 oda, salon, mutfak, lavabo-wc, banyo bulunduğu tespit edilmiştir. Evin ana giriş kapısı demir doğramakapı, diğer iç kapıları ve pencereleriahşap doğramalıdır. Evin odalarının tabanları, ıslak hacimleri, mutfak ve antreninzeminleri yerinde dökme beton yapılmıştır. Odalar, antre, mutfak, hol duvarları sıva üzeri plastik boyalı, banyonun ; 1,5 m yüksekliğekadar serme betonyapılıdır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı ve lavaboda lavabo yapılmıştır. Ayrıca binanın dışarıdan yeniyol sokağa cepheli iki adet kömürlüğü vardır. Bunların dış cephesi demir doğramadan yapılı, zeminleri yerinde dökme beton ve duvarları sıva üzeri boyalıdır.Binanı ısınma şekli sobalıdır. Dört cephelidir.
NOT: Tapu kayıtlarında arsa vasfıyla yer almakta ise de, arsa vasıflı taşınmaz üzerindeki yapı ile birlikte satışa çıkartılmıştır.
Yüzölçümü : 145 m²
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/06/2018 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 26/07/2018 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Konya AdliyeSarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu -Akabe Mahallesi Cemil Çiçek CaddesiKaratay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11989 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR