SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804861
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : RÜSTEMPAŞA MAH. / SAPANCA
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/444 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ
2016/444 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 137 Ada, 67 Parsel, RÜSTEMPAŞA Mahalle/Köy, 4/B Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz bahçeli kargir otuz üç ev ve bir adet sosyal tesis vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat mülkiyet tapulu, çevre düzenlemesi yapılmış, yüzme havuzlu, park ve bahçe düzenli, çocuk oyun alanı ve basket sahası bulunan güvenlikli site içerisinde, mesken konut şeklinde inşa edilmiş, yaklaşık 25-26 yıllık, 103.00m² kullanım alanına sahip, kagir yapı, kiremit çatılı, sıvalı boyalı, doğusunda giriş kapısı, kuzeybatı yönünde alt katta veranda balkon bulunmakta, alt katta girişte sağda mermer tezgah üzeri mdf mutfak dolabı bulunan mutfak ile karşıda salon ve sol tarafta lavabo wc bulunmakta, içten ahşap yapı merdivenle çıkılan üst katta 3 oda, banyo ve tuvalet bulunmakta, kapı ve pencereler ağaç doğrama, yer döşemeler alt kat karo, üst kat ağaç, ıslak zeminler kalebodur fayans, doğalgaz ısınma sistemine sahiptir. Taşınmaz meskun mahal içinde, kenarından dere akmakta, yaklaşık olarak Sapanca gölüne 50 metre, TEM Anadolu otoyolu bağlantı yoluna 1500 metre ve Sapanca şehir merkezine 1800 metre mesafede olup, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. İmar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında?Doğal Sit Sınırları? içinde kalmaktadır.
Adresi : Rüstempaşa Mah. Gölköy Sitesi Sapanca / SAKARYA
Yüzölçümü : 103 m2
Arsa Payı : 87/3072
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/444 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR