AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken nitelikli taşınmaz

AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889637
Şehir : Ağrı / Merkez
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / KAZIMKARABEKİR
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/138 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
169,408 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
31.01.2019 10:15
Satış Yeri
:
Ağrı Belediye Başkanlığı, Belediye Toplan (Mezat Salonu) Merkez / AĞRI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AĞRI İCRA DAİRESİ 2018/138 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Ağrı İli, Merkez İlçesi, Gazi Mahallesi, MİT Civarı Mevkii, 40 Ada, 40 Parsel, Zemin Kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm, Mesken nitelikli taşınmaz 2 oda, 1 salon, 2 adet bölmeden oluşan mutfak, wc, banyo, kiler ve holden oluşmuştur. Dairenin tüm ince işçilikleri bitmiş olup mesken olarak kullanılmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelikten yapılmış olup, ıslak zeminler seramik ile diğer zeminler ise laminant parke ile kaplanmıştır. Tavanlar plastik boya, duvarlar ise saten boya ile boyanmıştır. Pencereler P.V.C malzemesinden yapılmıştır. Yaklaşık 4-5 yaş aralığında olan daire 164,31m2 kullanım alanına sahiptir. Satışa konu dairenin bulunduğu ana taşınmaz zemin kat+5 kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşmuştur. Betonarme-Karkas yöntemiyle inşa edilmiştir. Duvarları bims(briket) ve tuğla malzemesinden yapılmıştır. Sıva boya işleri yapılmış olup, üzeri çatı örtüsü ile örtülmüştür. Kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Zemin katta satışa konu daire ile birlikte 3 adet daire, 3 adet de dükkan bulunmaktadır. Taşınmaz belediyenin her türlü altyapı hizmetinden yararlanmaktadır. Taşınmaz konum olarak meskun mahalde; hemen yakınında altında iş yeri bulunan çok katlı apartmanlar bulunmakta olup cepheli olduğu işlek mahalle yolu olan Bülbül Caddesi’nden Kağızman Yoluna bağlanmaktadır.
Adresi : Ağrı İli, Merkez İlçesi, Gazi Mahallesi, MİT Civarı Mevkii, 40 Ada, 40 Parsel, Zemin Kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm, Aksoy Apartmanı.
İmar Durumu : Taşınmaz ayrık nizam 6 kat yapılaşma koşuluna sahiptir.
Kaydındaki Şerhler : Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Lehine 1. Derece İpotek Şerhi vardır.
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Yüzölçümü : 164,31 m2
Arsa Payı : 1/31
Kıymeti : 169.408,05 TL
1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 31/01/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Ağrı Belediye Başkanlığı, Belediye Toplan (Mezat Salonu) Merkez / AĞRI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR