TORBALI İCRA DAİRESİ

İcradan satılık mesken

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862526
Şehir : İzmir / Torbalı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1813 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
165,870 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI 3. KAT MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2017/1813 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAPU KAYDI :

İzmir ili Torbalı ilçesi Dede mezarlığı mevkii 66 Cilt, 6469 sayfa.43 ada, 130 parselde kayıtlı 1/256 arsa paylı,29 no.lu bağımsız bölüm MESKEN
İMAR DURUMU : Torbalı Belediyesi İmar Müdürlüğü arşiv kayıtlarına nazaran yapılan incelemede tespit konusu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında TAKS:0,30, KAKS:2,40, H.MAX:8 KAT BİTİŞİK NİZAM inşaat müsaadeli inşaat yapımına müsait imar durumlu olduğu tespit edilmiştir.
ADRES: Torbalı Mah.5013,5104 ve Metropolis Bulvarının kesim köşesinde yer alan sitede139 kapı no.lu H blok 7.inci katta 29 no.lu mesken TORBALI/İZMİR
Taşınmazın Genel Durumu: Taşınmaz üzerindeki ana yapı Betonarme kolonlu,tuğla duvarlı,çift Asansör ve doğalgazla ısıtmalı kaloriferli olarak inşa edilmiştir. Mesken daire 3 oda, salon, mutfak, wc-banyo ve çift balkondan ibaret olup 2 odanın tabanı lamine parke kaplı, diğer hacimleri seramik kaplı. içduvarları boya ve badanalı. kat girişi kapısı çelik kapılı iç kapı ve pencereleri Amerikan Panel doğramalı, dış kapı ve pencerelere pvc doğramalı. mutfakta banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplımutfak, wc banyo duvarları fayans kaplı, banyoda hilton havabo, klozet ve duşakabin yer almakta olduğu. elektik ve suyu mevcut olup 114,00 m2 alanlı olan meskenin %10 oranında yıpranmış vaziyette olduğu ve iskane açık durumda olduğu tespit edilmiştir.
Taşınmazın hali hazır durumu konumu,ulaşım ve taşıma imkanlarının iyi oluşu, ana taşınmazın sokak cepheli oluşu. karşı sırasında Kipa AVM nin yer almakta oluşu. 115 mt. ilerisinde Metropolis Caddesi, 210 mt. ilerisinde ,izmir-Aydınkarayolu, 890 mt. ilerisinde Torbalı Aİle Sağlığı merkezi 950 mt.ilerisinde Torbalı Adliyeis ve Devlet Hastanesinin yer almakta oluyşu, Taşınmaz üzerineki yapının inşa tarzı, inşaatta kullanılan malzemelerin teknik özellikleri, kullanım alanı, bulunduğu kat, yıpranma durumu, düzgün ve bakımlı oluşu, yöredeki alım satımı ve kiramala ilişkileri ile bunların parasal karşılğı yapılan imsal irdelemesi sonucu arsa payı da dahil 165.870,00-Tl olarak değeri tespit edilmiştir.

Kıymeti : 165.870,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir

1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI 3. KAT MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1813 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR