ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862095
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / BAHÇELİEVLER
: 206
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/943 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
22. İCRA DAİRESİ
2011/943 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Emek Mahallesi, 13. Sokak 8 kapı numaralı Merve Apartmanında kain imarın 6728 ada, 13 nolu parseldeki , 607,00m2 m2 miktarlı "Tarla" niteliğindeki 66/607 arsa paylı zemin kat 1bağımsız bölüm numaralı 1 nolu depo eklentili mesken. Zemin kat 1 Bağımsız bölüm numaralı Mesken; 2 antre, sekreterya, 4 oda, salon, mutfak, 2 wc, banyo+sauna ve banyodan oluşmaktadır. Bodrum kattaki depoya daire içinden pvc kaplamalı demir korkuluklu merdiven ile bağlantı sağlanmış, bağımsız bölüm giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş Kat; Antre, sekreterya, 2 oda, salon, wc ve banyodan oluşmaktadır. Bodrum kat (Depo) ; Antre, 2 oda, salon, mutfak, wc ve banyo+saunadan oluşmaktadır.Konut, merkezi sistem ısıtmalı olup, bodrum kat doğalgaz kombili kat kaloriferlidir. Pencere doğramaları ahşap ısıcamlı ve demirli, iç kapılar ahşap yağlı boyalı olup konut yola göre sol ön cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 206,00m2 dir. Taşınmaz ipoteğin paraya çevrilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyasında mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Emek Mahallesi, 13. Sokak 8 Kapı Numaralı Merve Apartmanı Zemin Kat 1 Bağımsız Bölüm Mesken.
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/943 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR