ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00734773
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : SUBAŞI MAH. / BAHCELİEVLER
: 120
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/19801 ESAS
Muhammen Bedeli
:
171568 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.04.2018 14:00
Satış Yeri
:
ORDU ADLİYESİ ,KARŞIYAKA MAH. ATATÜRK BLV N:504 ZEMİN KAT, 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ BZ-08 MEZATSALONU ORDU - l

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU İCRA DAİRESİ
2017/19801 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Ordu İli, Altınordu İlçesi, Şahincili Mah. ( yeni adıyla Subaşı Mah.) çakalçıkmaz mevkii 995 Ada, 6 Parsel, , 259 m2 yüz ölçümlü arsada kurulan kat irtifakına göre 3.katta 4/15 arsa paylı 4 nolu bağımsız bölüm mesken ve eklentisi 4 nolu kömürlüktür.Meskenin tamamı Cengiz MUTLU'ya aittir.Taşınmaz üzerinde bodrum+4 kat betonarme bina olup 26 kapı numaraladır.Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır.Düz teras çatılıdır.Merdiveni mermer kaplı olup alüminyum korkuluklu ve badanalıdır.Bina bireysel doğal gaz kaloriferli olup asansör yoktur.Mesken,mutfak+salon,oturma odası,iki yatak odası balkonludur.Balkonların tabanı seramik kaplı olup parapet duvar üzeri alüminyum korkulukludur.Mutfak balkonu camla kapatılmıştır.Banyo ve WC hariç tüm hacimlerin tabanı laminat parke kaplıdır.Banyo ve WC tabanı ile duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Banyo duş tekneli , duşa kabinli, klozetli ve ayaklı lavaboludur.WC hela taşlı ve ayaklı lavaboludur.Mutfak tezgahı mermerit olup dolaplar MDF lamdır.Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyadır.Tavanlar kartonpiyerlidir.İç kapılar paneldir.Pencereler PVC doğrama olup ısı camlıdır.Dış kapısı çelik kapıdır.dışı boyalıdır.Elektrik ve suyu vardır.Iskan edilmektedir.Bireysel doğal gaz kaloriferli ve panel radyatörlüdür.Kombi mutfak balkonludur.Son katta olup üstü düz teras çatılıdır.Mesken çıkmalar ve merdiven dahil brüt 120 m2 dir.Eklenti 4 nolu kömürlük ; Kömürlük bodrum kattadır.Merdiven girişi demir kapıdır.Kömürlüğün tuğla duvarları örülmüştür.Tabanı beton ve tavanı beton tabliyedir.Kömürlüğün içi ve dışı sıvasızdır.Ahşap kapılıdır.Elektrik yoktur.Kömürlük 15 m2 dir.Taşınmaz Altınordu ilçe belediye sınırları ve imar planı dahilindedir.Binanın bodrum ve zemin katı 90m2 , normal katları ise 120 m2 olarak yapılmıştır.Taşınmaz belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Alt yapısı tamdır.Şht.Şenel Şahin sokak üzerinde olup yolu asfalt kaplıdır.Ulaşımı kolayve rahattır.Çevresi konut olarak gelişmiştir.Dr.Gündüz Çelebioğlu Caddesi ile 493 nolu sokak arasında kalmaktadır.Şehir Merkezine , kamu kuruluşlarına,bankalara ve alışveriş merkezlerine uzaktır.Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.Konum ve mevkii olarak iyidir.
Adresi : Subaşı Mah.Şht.Şenel Şahin Sok.Kat:3 D:4 Dış Kapı No:26 Altınordu / ORDU
Yüzölçümü : 120
Arsa Payı : 4/15
İmar Durumu : İmar planı dahilindedir.
Kıymeti : 171.568,00 TL
KDV Oranı : 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ORDU ADLİYESİ ,KARŞIYAKA MAH. ATATÜRK BLV N:504 ZEMİN KAT, 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ BZ-08 MEZATSALONU ORDU - l
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19801 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR