MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Menemen'de 130 m2 daire

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00809420
Şehir : İzmir / Menemen
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 23.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/193 TLMT
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.08.2018 11:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN İCRA DAİRESİ
2017/193 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN

Özellikleri : İzmir ili, Menemen İlçesi, Ulucak Mahallesi,3007Ada,1 parsel, B Blok, 6.Kat, 36 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz borçlu adına tam hisse olarak kayıtlıdır. Taşınmaz, karayolu ile yaklaşık olarak, Çanakkale Asfaltına (D550) 1,1 km mesafededir. Taşınmaz, B Blok, bina dahilinde bulunan, 36 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Ancak tapu kaydıyla, mahallindeki numarataj örtüşmemekte olup, tapuda 36 bağımsız bölüm olarak görülen mesken, mahallinde 23 numaralı dairedir. Taşınmaz gezilmiş, bünyesinde asansör ve doğal gaz bağlantısı bulunan B blok bina dahilinde yer aldığı, ancak her dairenin henüz doğal gaz aboneliğinin bulunmadığı, 130,00 m2 yüzölçümüne sahip olduğu, üç oda, salon, mutfak, banyo, WC, iki balkon, giriş holü ve koridor, daire dışında kiler, piyeslerini bünyesinde barındığı, odaların ve salon zeminin ahşap laminat, diğer mahal zeminlerinin seramik kaplı olduğu, dış doğramanın PVC, dış kapının çelik, iç doğramaların amerikan ahşap panel kapı olarak inşa edilmiş olduğu görülmüştür.Taşınmaz, Menemen/Ulucak /30 Ağustos Mahallesinde, alt yapı tesisleri tamamlanmış, Belediye hizmetlerinden yararlanan vaziyettedirler. Ulaşım problemi bulunmamaktadır. Etrafları meskundur. Halihazırda ikisi de mesken olarak kullanılmaktadır. Ana arterlere, önemli merkezlere, kamu, eğitim ve sağlık kurumalrına, çarşıya pazara yakın bir bölgede yer almaktadır. Bu özellikleri, kıymetini artıran hususlar olarak değerlendirmektedir. Satış kabiliyeti iyi olarak kabul edilmiştir.
Adresi : 7124 Sokak, B Blok, No:8/ B, kat:6,Daire :23 (tapuda 36)30 Ağustos Mahallesi Ulucak Menemen/İzmir
Yüzölçümü : 5.742 m2 Mesken, 130,00 m2 yüzölçümüne sahiptir.
Arsa Payı : 4/512
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde,ayrık nizam,E:0,50-2,00 TM(Tm:Zemin kat zorunlu ticaridir.) imarlıdır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 23/07/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 17/08/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/193 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Satış ilanı İİK 127. Maddesine göre : taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğe çıkartılmış olup, ilgililerin adreslerinin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adreslerinin tebligat adresleri olarak kabul edileceği, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacağı, elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceği ilan olunur.21/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR