KASTAMONU 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık M.Akif Ersoy Mahallesi'nde daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00752700
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF ERSOY MAH. / CEBRAİL
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU DOĞRUSÖZ 14.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/32361 ESAS
Muhammen Bedeli
:
62500 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.KASTAMONU 4. İCRA DAİRESİ
2017/32361 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Kastamonu, Merkez İlçe,MEhmet Akif Ersoy Mahallesi, 1412 Ada, 1 Parsel 1. Kat 5 Nolu Bağımsız Bölümde borçluya ait 1/2 hisse. Satışa konu dairenin bulunduğu ana binanın dış cephesinde sıva ve silikon esaslı dış cephe boyası kaplama yapılmış, ahşap iskeletli çatısı üzerinde kiremit kaplama olup,balkonlar mermer denizlik yapılmış, balkonlar PVC doğrama ile kapatılmış, ısıcamlı ve mermer denizlikli pvc doğrama pencereler yapılmış, asansörün ray,kapı,kabin ve makine dairesi montajı yapılmış , binada elektrik,su,kanalizasyon ve doğalgaz yakıtlı kombili sistem kalorifer sistemi yapılmıştır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, merdiven basamaklarının ve sahanlıklarının mermer kaplama, merdiven korkuluklarının demir doğrama, merdiven içi duvarlarının sıva ve boya ile yapıldığı görülmüştür. Satışa konu 1. kat 5 bbn mesken fiili durumunda ve Kastamonu tapu müdürlüğünün arşivinde bulunan onaylı projesine göre 80m2 brüt 90m2 kullanım alanlıdır. meskende sıvalı ve saten boyalı duvarlar, ıslak zeminlerde seramik ve duvarlarda fayans kaplama, ısıcamlı ve mermer denizlikli pvc pencereler , oda kapılarının ahşap camlı doğrama, daire giriş kapısı çelik kapı, oda tabanlarında parke yapıldığı, meskende elektrik, su , kanalizasyon, doğalgaz ve kombili sistem doğalgaz yakıtlı kalorifer tesisatları yapılmış, armatür ve vitriliye montajı yapılmış, mutfak dolabı ve mutfak tezgahı yapılmıştır. binada zaman ve kullanıma bağlı oluşmuş mevcut yıpranmalar ve binanın yaşı dikkate alınarak, binada %20 yıpranma bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Kastamonu ticaret ve çarşı merkezine ortalama 3500 metre mesafededir. Taşınmazın borçluya ait 1/2 hissesi satılıktır.
Adresi : Mehmet Akif Ersoy Mah. Şölen Sok. Köşk Apt No 10 K:1 D:5 Kastamonu
Yüzölçümü : 90 m2Arsa Payı : 1/4 KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Kastamonu Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam B-5 konut yapılaşması imar adasındadır.
Kıymeti : 62.500,00 TL
Kaydındaki Şerhler : 38.57 M2 KISMI YOLA TECAVÜZLÜDÜR
1. Satış Günü : 03/04/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/32361 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR