YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık konut niteliğinde bağımsız bölüm

YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835211
Şehir : Adana / Yumurtalık
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / YUMURTALIK
: 110
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/63 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
123135 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2018 14:00
Satış Yeri
:
Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu / Ayas Mah. Atatürk Cad. İl Özel İdaresi İş Merkezi Yumurtalık /ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YUMURTALIK İCRA DAİRESİ
2018/63
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yumurtalık İlçe, 239 Ada, 3 Parsel, KEMALPAŞA Mahalle/Köy, HI Blok 2 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz konut niteliğinde olup, tam hissedir. Parsel çevresi, belediyenin, kamu kurum ve kuruluşlarının yol, içme suyu, çöp toplama, elektrik v.s. hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Seçkin yazlık konutların ve yüksek katlı tatil sitelerinin bulunduğu bir alandadır. İlçe merkezine yaklaşık 3,00 km uzaklıkta, denize ve sahile çok yakındır. Taşınmazın brüt kullanım alanı 110,00²'dir. Konut 3B yapı sınıfına girmektedir. Site içerisinde ortak yüzme havuzu, otopark, bahçe ve diğer tesislerin tamamından faylanmaktadır.
Adresi :Adana İl, Yumurtalık İlçe, 239 Ada, 3 Parsel, KEMALPAŞA Mahalle/Köy, HI Blok Zemin kat No:2
Yüzölçümü : 12.809,86 m2 (arsa)
Arsa Payı : 90/12810
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 123.135,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 01/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu / Ayas Mah. Atatürk Cad. İl Özel İdaresi İş Merkezi Yumurtalık /ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/63 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR