GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık konut

GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873388
Şehir : İstanbul
: 243
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/501 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
169400 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU GAZİOSMANPAŞA/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ

2018/501 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe,3227 Ada,6 Parsel,Küçükköy Mah. arsa vasıflı taşınmazda borçlunun hissesi 15/243'tür.Taşınmaz üzerinde yaklaşık 20 yıllık binada 2 bodrum kat+zemin kat+3 normal kat olmak üzere 6 katlı,her iki katta 2 daire olmak üzere toplam 2 bağımsız bölümlü,960 m2 kapalı alanlı ,1999 yılından önce ruhsatlandırılmış betonarme karkas bina mevcuttur.Bina girişi batı ve güney cepheden ve zemin kattan projelendirilmiştir. Giriş holü zemini,merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplanmış,merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı,bina giriş kapısı çelik malzemeden imal edilmiş dış cephesi akrilik mozaik dış cephe kaplaması ile kaplanmıştır.Taşınmazın üzerindeki binanın yaklaşık toplam brüt alanı 960 m2'dir. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 3-4 katlı,konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade etmektedir.

İmar Durumu :: 1/1000 ölçekli,Tem Güneyi Revizyon Uygulama İmar Planında (UİP-663) ikiz nizam,4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 243,00 m2

Kıymeti : 169.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur

1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 13/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU GAZİOSMANPAŞA/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/501 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR