İZMİR KARŞIYAKA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Karşıyaka'da 63m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00795432
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : TUNA MAH. / ALAYBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 63
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 28.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/644 TLMT
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
16.07.2018 10:45
Satış Yeri
:
Karşiyaka Adliyesi Ek Binasi 4. Kat Satiş Odasi ( Kemalpaşa Cad. No 82/c Kat 4. Satiş Odasi K.yaka/izmir)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA 4. İCRA DAİRESİ
2016/644 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Tuna Mah. 48 Ada, 25 Parselde kayıtlı 3.Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm nitelikli taşınmaz olup,20/100 arsa paylı olan mesken salon, açık mutfak, 2 oda, banyo, kömürlük ve ön balkondan ibaret brüt 75,00 m², net 63,75 m² alanlıdır. Salon açık mutfak, koridorve 2 oda zemini laminant parke kaplıdır. Duvarlar saten alçı üzeri plastik badanalıdır. Daire iç kapıları mobilyalı amerikankapı olup, dış doğramalar ısı camlı pvc doğramadır. Mutfak; mobilyalı alt ve üst dolap olup, banko üzeri granit mermer kaplıdır. Sıcak- soğuk su tesisatı işlidir. Daire giriş kapısı mobilyalı çelik kapıdır. Banyo; zemini seramik kaplı, duvarlar tavana kadar iyi cins fayans kaplı olup, hilton lavabo ve dolabı, takım klozet, duş teknesi ve üzerinde duşa kabin vardır. Arka balkon odaya ilave edilmiş olup oda büyütülmüştür. Mesken kombili doğal gaz ile ısıtmalıdır. Bina 1989 yılı ruhsatlı olup 27 yaşındadır. Taşınmaz okullara vapur iskelesine otobüs duraklarına ticaret ve alışveriş merkezlerine sağlık kuruluşlarına yakındır. Ulaşım sorunu yoktur belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yerleşim yoğunluğu içerisindedir.
Adresi:Şht Üsteğmen Ahmet Konuksever Sok. Küçükköşk Apt No:32, Kat:3, D:3 K.yaka/izmir
İmar Durumu : Izmir İli, Karşıyaka İlçesi,Tuna Mah. 48 Ada, 25 Parsel, Bitişik Nizam, 5 Katlı Konut Adasına İsabet Etmektedir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 16/07/2018 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : Karşiyaka Adliyesi Ek Binasi 4. Kat Satiş Odasi ( Kemalpaşa Cad. No 82/c Kat 4. Satiş Odasi K.yaka/izmir)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.KDV oranın değişmesi veya yetkili makamlarca başka bir orandan yatırılmasına karar verilmesi halinde aradaki fark varsa cezalarıihale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İşbu satış ilanının gazetedeyayınlananilanı, tapuda adresi olmayanlar ve satış ilanı tebligatı bila tebliğ dönenler içinİİK m 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/644 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR