MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir ev ve tarla

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873089
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : KARABÜK MAH. / TAŞAĞIL
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/229 Talimat
Muhammen Bedeli
:
122000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/229 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Karabük mahallesi , Pelitdibi mevki , 152 ada , 18 parseldeki , 2.559,00 m2 yüzölçümlü , kargir ev ve tarla niteliğindeki taşınmaz tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Parsel Manavgat şehir merkezinin kuşbakışı 44 km kadar kuzey-batısında, Köprüçay vadisi içerisinde, Köprüçay ırmağının batısında, Karabük Mahallesi içerisinde yer almaktadır.İçerisinde iki katlı ev ve evin çevresinde düzenli ve tekniğine uygun olarak dikilmiş gerekli bakımları yapılmış normal gelişimli 10-15 yıllık toplam 22 Nar, 1 kaysı, 6 zeytin, 8 narenciye, 2 amma, 2 ayva, 4 şeftali, 3 dut, 4 erik, 1 asma olmak üzere toplam 53 adet meyve ağacı mevcuttur. Parselin güney cephesi paftasında da mevcut olan zeminde açık asfalt yoldur. Bu yoldan ulaşım sağlanmaktadır. Manavgat şehir merkezine yol üzerinden yaklaşık 70 km?dir. Çevresinde benzer nitelikte halen tarla tarımı ve meyvecilik yapılan tarım arazileri ve evler mevcuttur. Köyde bulunan tüm alt yapı imkanlarından faydalanabilecek konumdadır. Parselin yüzeyi düz ve düzgün,şekli düzgün, tamamı aynı toprak özelliklerdedir. Sel ve drenaj sorunu yoktur. Parselin içerisinde sulama şebekesi yoktur, ancak yakınındaki Köprüçay ırmağından motopomp ile sulanabilir. Parselin vasfı, imar durumu, toprak ve topoğrafik özellikleri dikkate alındığında tarımsal faaliyet için kullanılabilir özelliklerdedir. 152 ada 18 parsel numaralı taşınmaz üzerinde bulunan yapı zemin kat ve 1. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır.Yapının büyük oranda taş duvar, kısmen de tuğla duvar olarak yapılan zemin katının sıvası yapılmamış ve depo vb. amaçlı olarak kullanılır bir görünüme sahipken, 1. normal kat seviyesi ise sıvanarak konut amaçlı olarak kullanılır durumdadır.Yapının cephe doğramaları eski tip ahşap malzemeden yapılmıştır.Yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda eskimiş ve yıpranmış bir görünüme sahiptir.Yaklaşık olarak 70,00m² zemin oturumuna sahip olan yapı toplamda 140,00m² civarında inşaat alanına sahiptir. (Taşinmaz kaydı üzerinde 8766 yevmiye ve 08/07/2010 günlü korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır şerhi bulunduğu ve bu şerhle tescil işlemi yapılacaktır. )
Yüzölçümü : 2.559,00 M2
İmar Durumu : Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden sözlü olarak edinilen bilgilere göre, keşfe konu Karabük 152 ada 18 parsel numaralı taşınmazın 1/100.000 ölçekli Antalya Burdur Isparta Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planında ‘’Koruma Alanları İçerisinde Arkeolojik Sit alanı İçerisinde’’ kaldığı ve alt ölçekli imar planının olmadığı bilgisine ulaşılmıştır.
Kıymeti : 122.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşinmaz kaydı üzerinde 8766 yevmiye ve 08/07/2010 günlü korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır şerhi ve hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR