ÜRGÜP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir ev

ÜRGÜP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861284
Şehir : Nevşehir / Ürgüp
Semt-Mahalle : KARAĞANDERE MAH. / ÜRGÜP
Oda Sayısı : 6+3
: 149
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/173
Muhammen Bedeli
:
250,278 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Ürgüp Hükümet Konağı İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÜRGÜP İCRA DAİRESİ

2017/173 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:Nevşehir ili, Ürgüp ilçesi, Karağandere M., 1 cilt, 84 sayfa nolu, 118 ada, 15 parsel, 149,90 m2 yüzöçümlü, Kargir ev nitelikli taşınmaz. Kentsel Sit Alanında yer olmakta olup, hayli eski tarihi ev " Tescilli Taşınmaz Kültür Varlığı niteliğinde", hali hazırda kullanılmakta, eski geleneksel Ürgüp Kaya evlerinden biri olup, restore edilerek turizm tesisi amaçlı kullanılabilceği, bina farklı kotlardan bulunan odalardan oluşmakta 3 kat olup, taşınmaza bir avludan girilip zemin kattaki odalara buradan geçilmekte, zemin katta 3 oda eski kullanım normal, 1. katta 3 oda, bunların 1 tanesi kemer oda olup diğer odalar kaya oyma+kısmi yığma yöresel taş oda, bodrum kat olarak ifade edilen kısım da 3 oda olup, odalardan biri kaya harfiyatı ile kullanılmaz halde, diğer 2 oda toplam 30,00 m2olup kullanılmayan oda toplam 15,00 m2 , toplam 9 odası olan taşınmaz 6 odası kömürlük, depo vb. nitelikti olup hali hazırdan mesken amaçlı kullanılan 3 odası mevcuttur, bu odar yöresel taş üzeri sıva+badana boya şeklinde yapılmış, zemini şap beton, kömürlük şeklinde oda duvarlar kaya ya da badana boya olup, zemini kaya yada tesfiye betonunudur.

Adresi : Karağandere Mah. Barbaros 2 Sk. No: 5Ürgüp / Nevşehir
İmar Durumu : Koruma amaçlı imar Planında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 149,90 m2 Kıymeti : 250.278,00 TL KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Ürgüp Hükümet Konağı İcra Müdürlüğü

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/173 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR