BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık kargir ev

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823997
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : BÜYÜKDELİLLER MAH. / OSMANGAZİKÖY
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 15.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/44 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
54544 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/44 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Osmangazi İlçesi Büyükdeliler MahallesiKöy İçi Mevkii 101 Ada 1 nolu Parsel 152,30 m2 mikitarlı Kargir evve arsası vasıflı taşınmaz.
Taşınmaz köy içinde, üzerinde yaklaşık 60,00m2 alanında 60-70 Yıllık yığma 2 katlı bina olan, alt katı ahır, üst katta 2 oda, 1 salon, mutfak, wc den oluşan eleketirik suyu ve çatılı, soba ısıtmalı olup ön kısmındaarsası bulunan % 70 zyıpranma yaplı taşınmazdır.
Adresi : Büyükdeliler Mahallesi Köy içi
Yüzölçümü : 152,30 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet
İmar Durumu : 1/100.000, Ölçekli Bursa 2020 Yılı Çevre Düzeni Planı Kapsamında kısmen kırsal yerleşim alanında kısmen diğer tarım alanında ve Doğancı -Nilüfer Barajları Koruma alanları ile ilgili (Havza Koruma Planı) Uzun mesafeli koruma alanında kalmakta olup, su kirliliği kontrolü yönetmeliği hükümleri gerekli, bu alanlar tapu kaydında" köy içi" yazan parselleri kapsamakta olup, konut, tarım ve hayvancılık amaçlı yapılar ile köy nüfusuna hizmet edecek eğitim, sağlık ve benzeri kamusal tesisler ile ticari ve sosyal yapılar (köy konağı, ibadethane, okul, Spor alanı, harman yeri, mezarlık, pazar yeri, Sağlık ocağı, Sağlık evi, Postane .Su deposu, Karakol, köy bakkalı, Köy kahvesi ve lokantası alt yapı tesisleri ve benzeri) yer olabileceği yapılanma koşulları emsal: 1.00,Yençok:6.50(İkinci Kat) emsal dahil toplam alan maksimum: 250 m2 olduğu anlaşılmaktadır÷
Kıymeti : 54.544,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/44 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR