EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir ev

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00810360
Şehir : Balıkesir / Havran
Semt-Mahalle : KÜÇÜKDERE MAH. / TEMAŞALIK
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ STAR 24.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1543 esas
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 11:30
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi zemin kat müzayede(satış) salonu Edremit/Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
3. İCRA DAİRESİ
2017/1543 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir İl, Havran İlçe, 1412 Parsel, KÜÇÜKDERE Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Taşınmaz Havran Belediyesi sınırları içinde onaylı imar planı dışında,köy yerleşik alanında kalmakta olup,2 kat müsadeli E:0,50 Hmax:6,50'dir.Takip konusu parsel üzerinde bina mevcut olup binanın taban alanı 64,25 m2'dir.Taşınmaz tapuda avlulu kargir ev olarak kayıtlıdır,2 katlı kagir binadır. Taşınmaz Küçükdere köyünde olup köy Edremit-Balıkesir otoyoluna 1.500 mt.mesafededir.Taşınmaz köy meydanına 110 mt mesafede olup doğu yönünde 40 mt mesafede köy okulu ve okulun hemen karşısında park ve kafeterya çay bahçesi türü bir şey bulunmaktadır.Taşınmaz dik bir kayanın üzerine inşa edilmiş olup ön cephesinden tüm Havran ovasının,Kaz Dağlarının Edremit Körfezinin manzarasına hakimdir.Üzerinde bulunduğu arsanın konumundan dolayı ön cephesinde bodrum katı yapılmış olup bu kat tamamen toprak üzerinde bulunmaktadır.Taşınmaz elektrik,su gibi hertürlü altyapıdan faydalanmaktadır.Taşınmaz 80 m2 büyüklükteki parsel içerisinde 64,25 m2 tek katlı yığma kağir bir binadan ibarettir.Taşınmaza güney yönünde bulunan yol cephesindeki demir bir bahçe kapısından girilmektedir.Bahçe kısmı 2 mt yükseklikteki briket bir duvarla çevrilmiş olup bu kısımda mutfak olarak kullanıldığı belirtilen üzeri eternit kaplı yığma tuğladan yapılmış bir bölüm bulunmaktadır.Bu kısmın önünde demir korkuluklu bir balkon bulunmaktadır.Küçük bir giriş avlusu olarak kullanılan bahçenin ana bina girişi pvc camlı bir kısımla kapatılmış olup buradan ana binaya girilmektedir.Diğer pencereler ahşap doğrama ve beyaz boyalıdır.Taşınmazın 2 oda ve bir salondan ibaret olduğu belirtilmiş olup giriş cephesi dışarısı sıva üzerine beyaz boyalıdır.Diğer cepheler tuğla olarak sıvasız bırakılmıştır.Çatısı 4 eğimli ahşap oturtma çatı olup üzeri kiremit kaplıdır.Bina soba ısıtmalıdır.Binanın ön cephesinde yığma taştan yapılmış bodrum kat bulunmakta ve bu katta depo olarak kullanılan 2 adet oda olduğu ifade edilmektedir.
Yüzölçümü : 80 m2 İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 70.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/07/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi zemin kat müzayede(satış) salonu Edremit/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR