GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık iki katlı bina ve arsası

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00848539
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : ÇAĞLAYAN MAH. / KARŞIYAKA
: 52
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİANTEP 27 06.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/31193 ESAS
Muhammen Bedeli
:
71164 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 09:40
İkinci Satış Günü
:
31.10.2018 09:40
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2015/31193 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şeehitkamil İlçesi, Çağlayan Mah.,Maktabaşı Mevkii, 6 Cilt, 569 Sayfa, 2200 Ada, 1 Parselde Kayıtlı, 51,94 m² Yüzölçümlü, Arsa Vasıflı Tam Hisseli Taşınmazdır. Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında her ne kadar arsa olarak belirtilmiş ise de, arsa üzerinde bitişiğindeki diğer parselleri de işgal edecek şekilde zemin kat + 1 normal kat olmak üzere toplam 2 katlı bir yapı olduğu görülmüştür, arsa üzerindeki yapınınzemin katı mesken olarak düzenlenmiştir, betonarme olarak 3 oda ve müştemilattan oluşmaktadır, yapının duvarları ince sıva üzeri boyaladır, tabanları kaplıdır, iç doğramalar ahşap üzeri pinoteks boyalıdır, dış doğramalar ise pvc'den imal edilmiştir, soba ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur, zemin katın inşaat alanı 50 m² olarak tespit edilmiştir,arsa üzerindeki yapının 1.normal katı mesken olarak düzenlenmiştir, yapı betonarme olarak 3 oda ve müştemilattan oluşmaktadır ve iç özellikler olarak zemin kat ile aynıdır, 1.normal katın inşaat alanı da zemin katta olduğu gibi 50 m²'dir, arsa ve üzerindeki yapılar şehrin kuzey-doğusunda kenar semt olarak kabul edilen bir bölgededir, çevresi genellikle imara uygun olarak yapılaşmıştır, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar....

Adresi : Çağlayan Mah. 8 Nolu Sok. No:32 Merkez / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 51,94 m2 Kıymeti : 71.164,00 TL KDV Oranı : %18

İmar Durumu : İmar Planında; Bitişik Nizam 2 Katlı Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.

Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: Herhangi bir şerh beyanı bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan hacizlidir. Kaydında başkaca icra dosya hacizleri ve kamu haczi şerhleri de bulunmaktadır.

1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 09:40 - 09:50 arası

2. Satış Günü : 31/10/2018 günü 09:40 - 09:50 arası

Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP

------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/31193 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. 02/08/2018

(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR