FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ev ve tarla

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859990
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : ILICA MAH. / FATSA
: 3040
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/634 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
181,848 TL
Birinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

FATSA İCRA DAİRESİ

2016/634 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu Fatsa Ilıca Mah. Sarmaşık Mah. 13/1206 cilt sayfa 1188 parsel, 3.040,00 m2 ev ve tarla. Taşınmaz hissesi tamdır. Taşınmaz üzerinde " İş bu parsel üzerinde mevcut evin kemal oğlu cevdet savaş'a aittir." şerhi bulunmakta olup ihale alıcısı bu şerhi kabul etmiş sayılacaktır. Parselin fındık bahçesi olan kısmının yüzölçümünün 2.094,00 m2 ağaçlık olan kısmının 946 m2 yüz ölçümüne sahip olduğu bildirilmiştir. Verim çağında fındık ocakları mevcut olup ocaklarda 10-12 adet fındık dalı vardır.% 50 - 60 eğimdedir. Taşınmaz üzerinde 1 adet binanın mevcut olduğu, yol kotunda göre bakıldığında 2 bodrum kat, çatı kat olmak üzere toplamda 3 katlı betonarme yığma bina mevcuttur. Yapının 2 bodrum katı mesken olarak kullanılmaktadır. Mesken olarak kullanılan yapının giriş kapısı çelik kapıdır ve ince imalatları kısmen tamamlanmıştır. Yapının 1 bodrum katı mesken olarak tasarlanmıştır. Ancak yapının betonarme kısmı tamamlanmış ve tuğlası örülmüştür.Bu aşamadan sonra başka imalat yapılmamıştır. Yapının çatı katı aynı zamanda çatı olarak tasarlanmıştır. Çelik çatı şeklinde yapılmış olup üstü trapez sac ile örtülüdür. Bu katta kenar parapet tuğla duvarları örülmüş olup başka imalat yapılmamıştır. Bina dış sıvası ve boyası yapılmamıştır.Bina girişi bahçe cephesinden yapılmış olup mesken olarak kullanılan katın pencereleri pvc doğramadır. Bina asansörsüz ve kalorifersizdir. Binanın toplamda 400 m2 kullanım alanına sahip olduğu ve mevcut durumuna bakıldığında % 55 oranında tamamlanma seviyesinin olduğu düşünülmektedir. 3.Sınıf ( A ) grubu yapılar sınıfına girmektedir.

Kıymeti : 181.848,20 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Diğer : 898566 SİSTEM NOLU KONUT TİP : İŞ BU TAŞINMAZ ÜZERİNDE MEVCUT EVİN KEMAL OĞLU CEVDET SAVAŞ' A AİTTİR

1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/634 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR