KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ev ve arsası

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872536
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNAN OSB MAH. / MİMARSİNAN
: 405
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 05.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4487 Esas
Muhammen Bedeli
:
494000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/4487 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Melikgazi İlçesi, Bahçelievler Mah, Mimarsinan Mevkii, 265 ada, 4 parselde kayıtlı, 744,65 m2 yüzölçümlü, 2 katlı ev ve arsası vasfındaki taşınmazdır. Taşınmaz Kayseri kent merkezine takribi 12-13 km uzaklıktadır. Taşınmaz ve çevrisindeki diğer taşınmazlar müstakil bahçeli villa tarzı dubleks konutlarla kısmen yapılaşmıştır. Taşınmaz üzerinde ve ve duvarlarla çevrili bahçe içerisinde, konut olarak kullanılan villa niteliğinde bir bina bulunmaktadır. Bodrum kat, zemin kat, birinci ve çatı arası kattan oluşan bina betonarme karkas ve betonarme kargir sistemlerle karma olarak inşa edilmiştir. Tahminen 20-25 yıllık bir binadır. Brüt alanı 405 m2' dir. Bina çatı arası katın tavanı ahşap kirişlemeler üzerine tahta kaplamak suretiyle yapılmıştır. Çatısı yapılıdır. Binaya dıştan sidding cephe kaplaması yapılmıştır. Bodrum katı depo olarak kullanılan odalardan, zemin katı 1 oda, salon, mutfak, 1c&wc, antre, merdiven, balkon ve giriş terası bölümlerinden, birinci katı 4 oda, banyo, duş, antre, merdiven ve balkon bölümlerinden, çatı arası katı 2 oda, lc&wc ve merdiven bölümlerinden oluşmaktadır. İç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları pvc ve ısıcamlıdır. Ana giriş kapısı dekoratif kaplamalı saç kapılardandır. Zeminleri; 1 odada laminat parke, diğer odalarda tahta, salonda ahşap parke, diğer yerlerde seramik kaplamalıdır. Duvarları; ıslak hacimlerde ve mutfakta tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine plastik boyalıdır. Merdivenleri mermer kaplamalı ve alüminyum korkulukludur. Mutfak tezgah ve dolapları yapılıdır. Zemin kat antrede vestiyer dolabı, zemin kat salonunda şömine, birinci kat antrede yüklük dolabı bulunmaktadır. Lv dolapları yapılı olup banyosunda duş-kabin bulunmaktadır. Elektrik ve su tesisatı mevcut olup, bireysel doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetleriden yararlanmaktadır.
Adresi : Mimarsinan Bahçelievler Mah. 7. Sok. No:6 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 744,65 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulamaimar planı sınırları içerisinde 3 katlı konut alanı olarakayrılmış imar parseliolduğuanlaşılmıştır.
Kıymeti : 494.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:10 - 11:15 arası 2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4487 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR