MARMARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks yazlık

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788799
Şehir : Balıkesir / Marmara
Semt-Mahalle : AVŞA MAH. / MARMARA
: 164
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 2
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 17.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/46 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
375000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2018 14:00
Satış Yeri
:
Marmara İcra Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
MARMARA
İCRA DAİRESİ
2017/46 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Marmara İlçe, 1118 Parsel, Türkeli (AVŞA) Mahalle, Angali Mevkii, Taşınmazın bulunduğu parsel düz bir arazide konumludur. taşınmazın denize mesafesi 120 metredir.Bulunduğu bölgede yazlık olarak kullanılan iki katlı binalar mevcuttur. Ana yapı yüzölçümü 164 m² olan parsel üzerinde yaklaşık 20 yıl önce betonarme olarak bodrumsuz 2 katlı dubleks olarak yapılmıştır. Dış cephesi silikonlu dış cephe boyası ile boyalı, çatısı kiremit döşelidir.Bahçesinde çeşitli ağaç ve bitkiler mevcut olup, bahçe zemini kısmen seramik kaplıdır. Taşınmazın zemin katı brüt 81,90 m² miktarında, 2 oda, salon+mutfak (açık mutfak), banyo wc ve antreden ibaret olup, zemini seramik kaplı duvarları boyalıdır. Mutfak dolabı mevcut mermer tezgahlıdır. Birinci kat brüt 81,90 m² miktarında 3 oda, banyo, wc ve balkondan ibaret olup, zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Her iki katın pencereleri ve iç kapıları ahşaptır.
Adresi : Türkeli (Avşa) Mah. Zambak Sok. No:16 Marmara / BALIKESİR
Yüzölçümü : 164 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam, 2 kat, E:0,20-0,40 imar durumunda, yol gövdesi üzerine isabet etmektedir
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/05/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/06/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Marmara İcra Müdürlüğü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR