DİYARBAKIR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks villa

DİYARBAKIR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00893163
Şehir : Diyarbakır / Sur
Oda Sayısı : 4+1
: 150
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/8028 ESAS
Muhammen Bedeli
:
814,578 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
3. İCRA DAİRESİ
2015/8028 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Diyarbakır İl, Sur İlçe, 1088 Ada No, 25 Parsel No, YENİKÖY Mahalle/Mevkii, borçlu Fırat Bicil'e tam mülkiyetli olan taşınmaz ; Z+1 katlı 2012 yılı inşaalı AZC vadi konakları sitesi 1088 ada 25 nolu parsel üzerinde bulunan E/25 no ile numaralandırılan dublesk mesken zemin kat hol ve antre bağlantılı 2 girişli 1 oda 1 salon mutfak wc dağılımlı yaklaşık 150 m2 kullanım alanlı odaların yer zeminleri laminant parke antre hol ve mutfağın ise granit seramik kaplamadır, odaların duvarları dekoratif duvar kağıdı ile yapılıdır. tavan ile duvarların birleşim yerleri kartonpiyerden yapılı perde fonlu görünüme sahiptir. kapılar ahşap pencereler ise pvc doğramadan imal edilmiştir. Mutfak mahallinin duvarları dekoratif duvar kağıdı ile yapılı olup, eviye granit mermer tezgah altı lamine ahşap kaplama alt ve üst ankastre dolaplıdır. tezgah altı dolap ile üstü arası desenli duvar fayans ile yapılıdır. wc mahallinin duvarları fayanstan zemini ise seramikten yapılıdır. zemin kattan 1. kata çıkan merdiven basamak kaplamaları ve korkulukları ahşap doğramadan imal edilmiştir. 1. katta 4 oda, balkon ve banyo bulunmaktadır. odaların duvarları kısmen dekoratif duvar kağıdı yapılı kısmen de saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalıdır. banyonun zemini kısmen seramik ile kısmen de mermer ile yapılıdır. kapılar ahşap doğramadan pencereler ise pvc doğramadan yapılmıştır. dubleks konutun giriş kapısı çelikten imal edilmiştir. dubleks konutun bahçesinde havuz ve kamelya bulunmaktadır. dubleks konutun bulunduğu arsa yaklaşık 50 cm yüksekliğinde ihata duvar ile çevrili olup üzerinde demirden yapılı ferforje korkuluklar bulunmaktadır. çatı ahşap oturtma çatı sistemi şeklinde yapılmış olup, çatı örtüsü kiremittir.
Adresi : Yeniköy Mah Diyarbakır Silavan Yolu Üzeri Azc Vadi Konaklar Sitesi No:216-3 E-25 Numaralı Dubleks VillaSur / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 1.012,80 m2
İmar Durumu : Sur belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama planı kapsamında 1088 ada 25 nolu parselin E(yapı emsali)= 0.50 olup Hmax: 6.50 m (yapı yüksekliği max. 6.50 olmalı) planlama şartlarında kaldığı anlaşılmıştır.
Kıymeti : 814.578,00 TL
KDV Oranı : %8 (31/10/2018 tarihli Bakanlar kurulunun Kdv'ye ilişkin geçici düzenlemesi nedeniyle Kdv %8 olarak hesaplanmıştır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/8028 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR