DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887550
Şehir : Aydın / Didim
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/335 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad No: 18/E Didim/Aydın -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2016/335 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın ili, Didim ilçesi, Sulubatak mevkiinde kain, 6752 parseldekayıtlı20.036 m2 arsa üzerindeki, 1/100 arsa paylı, Z+1 katlı, 43.Blok 2 numaralı dubleks mesken dubleks mesken, Mavişehir mh. Erinç Sit. No:43/2 Didim/Aydın adresinde bulunmaktadır.Betonarme karkas yapı olup, takriben 20 yıllıktır.taşınmaz ikiz bitişik dubleks şeklindedirdubleks, takriben 75 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Giriş katı olan zemin katında, 1 salon mutfak, 1 WC, 1. Katında 3 oda ve 1 banyo WC bulunmaktadır. iç kapıları Amerikan panel kapı olup, balkon ve pencere doğramaları ise PVC doğramadır.yer kaplamaları seramik kaplamadır. mutfak dolapları hazır suntalem ahşaptan yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermer malzemeden yapılmıştır.Taşınmaz bakımsız durumda olup, bakı ve onarıma ihtiyacı vardır. Yalıköy 488 Ada A parselin,sitenin ortak kullanım alanı olduğu görülmüştür.bulunduğu site cins değişikliğine geçmiş olup, iskan belgesini almıştır. Taşınmaz, 50 bloklu, 100 daireli, bahçeli kargir mesken niteliğindededenize 1. Sırada olup, denize 50 m uzaklıktadır,yer Mavişehir Sitesiyle, Vettur Sitesinin arasında kalmaktadır. Sitenin giriş kapısı, Didim-Söke yolunda bakmaktadır. Sitenin batı sınırı denize sıfır konumdadır.taşınmazın bulunduğu sitenin karşısında Barıştur Sitesi, yukarısında ise İyi Yaşam Sitesi Bulunmaktadır. bulunduğu bölge Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım hizmetlerinden ise Söke-Didim asfaltından yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge Mavişehir'e takriben 1000 m, Didim şehir merkezine 4000 m, Altınkum'a ise 8000 m mesafededir.
Adresi :
Yüzölçümü : 20.036 m2
Arsa Payı : 1/100
İmar Durumu : var 1/1000 ölçekliuygulama imar planında serbest nizam 2 katlı konut alanı olarak görülmektedir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır.
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad No: 18/E Didim/Aydın -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/335 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR