BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862268
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
: 210
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/36 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.11.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 11:15
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNIOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ
2017/36
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN KAYDI
İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Yakaplu Mah. 726 ada, 1 parsel sayılı, 12.365,77 m2 yüzölç ümlü, ana taşınmaz niteliği arsa olan, A3 blok 39 bağımsız bölüm noliu, 178/24722 arsa paylı dubleks mesken
Nitelikleri :Daire plan itibariyle; girişte hol, salon, mutfak, koridor, koridor üzerinde tuvalet, 3 yatak odası, banyo tuvalet ve iki balkon, üst katın merdiven holü, salon, mutfak, iki oda, banyo tuvalet ve geniş bir terastan ibaret olduğu belirtilmiştir.Daire girişi, mutfak, koridor, banyo, tuvalet ve balkon zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminat parke döşelidir.Mutfak dolapları, banyo tuvalet vitrifiye malzeme mevcuttur.Binada iki asansör mevcuttur.Daire giriş kapısı çelik kapı olup, daire kapılarının Amerikan kapı, doğramaların pvc, camların ısıcam, duvarların saten boya, tavanların kartonpiyer olduğu tespit edilmiştir.Daire doğalgaz ve kombilidir.Daire takriben brüt 210 m2 kullanım alanına sahiptir.Ortak alanlar mermer, merdiven korkulukları demir konstrüksiyondur.
Site geniş bir açık otopark imkanına sahiptir.Çocuk oyun parkı, dinlenme alanları, açık spor sahası mevcuttur.
Taşınmaz, İhlas Marmara Evleri olarak bilinen toplu konut alanına yakın konumdadır.Önemli gelişim gösteren Beylikdüzü yerleşim alanı ile doğrudan irtibatlıdır.Toplu taşım araçları yönünden geniş imkana sahiptir.Yakın çevresinde Migros, Carrefoursa gibi büyük alışveriş mağazaları, semt pazarı, aynı bölgede ülkenin önemli çok sayıda sanayi kuruluş ve firmaları faaliyet göstermektedir.Emin Yükseloğlu İlköğretim Okuluna komşudur.
Adresi : Yakuplu Marmara Mahallesi, Avrasya Caddesi, 212. Sokak, Gelişim Sitesi, 7/C Blok, 9. Kat, D:39 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 12.365,77 m2
Arsa Payı : 178/24722
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli yakuplu revizyon uygulama imar planında marmara mahallesi 726 ada 1 parselin T ile gösterilen konut alanında kaldığı, T ile gösterilen konut alanının mak. E:140, max H:10, mak. 160 bağımsız bölüm olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 02/11/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNIOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/36 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR