MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862103
Şehir : İzmir / Menderes
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/122 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:15
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2017/122 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Menderes ilçesi Özdere, Gökdere mevkii 1414 ada, 3 parsel sayılı 281,17 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde bulunan 1/2 arsa paylı, Zemin+1, 2 bağımsız bölüm numaralı dubleks meskenin tam payı satılacak olup, Taşınmazın adresi ; İzmir ili , Menderes ilçesi Özdere Gökdere mevkii 2184 sokak No-7 adresindedir. Taşınmazın imar durumu : 1/1000ölçekli Uygulamalı imar planı içerisinde, konutalanında kaldığı , ayrık nizam 2 kat imarlıdır. Taşınmazların özellikleri :Dava konusu taşınmaz betonarme tarzında yapılmış iki katlı dubleks bir yapıdır. Taşınmazın üzerinde bulunan ikiz bloktan arka cephede olan dublekstir. Üzeri kiremit kaplamalı ahşap çatı ile kapatılmıştır. Giriş kapısı ahşap, dış cephe doğramaları ahşaptan yapılmıştır. Slon-açık mutfak-wc, birinci kat üç oda-banyo,wc?den ibarettir. Pencere önlerinde ahşap panjur bulunmaktadır. Toplam faydalı net alanı 102,00 m2 dir. Satışa konusu taşınmaz Seferihisar Kuşadası kara yolunun deniz tarafında olup denize 50,00 m mesafededir. Etrafında dubleks yapılar mevcuttur. Ulaşım imkanı kolaydır. Belediye hudutları içinde olduğundan Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanacak konumdadır.

Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/122 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR