ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860063
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : GÜLTEPE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 3
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/41 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2018/41 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili, Odunpazarı ilçesi, Yıldıztepe Mahallesi, 7984 Ada 5 parselde kayıtlı, A blok, Üçüncü Kat, 8 Bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken vasıflı taşınmaz ----Taşınmaz,Dubleks Mesken konumunda olup,Kiracı oturmaktadır.
Satışa konu taşınmazın dahilinde bulunduğu ana gayrimenkul Bodrum + Zemin + 2 normal ve Çatı Katlı Betonarme Karkas Bina olarak inşa edilmiştir.Binaya giriş bodrum kattan sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Ana giriş ve kat holleri,merdiven basamak ve sahanlıkları traverten mermer kaplama,duvarlar saten alçı üstü saten boya ile boyalıdır.Bina dış cephesi,kısmen dekoratif sıva üstü su bazlı boya ile boyalı olup, kısmen de dekoratif panel (Tuğla) kaplama/süslemelidir. 2017 yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe ve Onaylı Genel İnşaat Projesine göre inşa edilen Karkas Bina III. Sınıf B grubu yapı sınıfında yapılmış olup,inşaat m2 birim fiyatı 838,00TL/ m2 olup, TUİK Endeksleme yöntemime göre 2018 yılı Mart ayı inşaat m2 birim fiyatı 882,30 TL/ m2 dir.Yıpranma oranı ise% 4(0-3 yaş arası)dür.
Satışa konu taşınmaz Odunpazarı Belediyesince Onaylı Genel İnşaat Projesine göre ; Dubleks meskenin Bürüt alanı 150,95 m2 ,Net alanı ise 135,55 m2 dir.Yapı Ruhsatı 27/09/2013 tarih,1158 sayılıdır.3.Katta Salon+Mutfak+Hol,Wc ve Çatı katında ise;3 oda+Hol+Banyo bulunmaktadır.Odaların tabanı laminat parke,ıslak zeminler seramiktir.Duvarlar saten alçı üstü saten boyalıdır.Daire giriş kapısı çelik,iç kapılar ahşap esaslı,pencereler PVC doğramadır. Çatı katına çıkış-iniş merdiven basamak ve sahanlıkları traverten mermer kaplama,korkuluklar alüminyum doğramadır. Mutfakta ise; tezgah alt+üstü ahşap esaslı dolap + eviye + batarya mevcuttur.Banyo-Wclerde; ;aksesuar olarak duşakabin(1 adet) ve duş bataryası,klozet,lavabo ve batarya mevcut olup,zemin seramik,duvarlar tavana kadar fayans kaplamadır.Isıtma doğalgaz kombi sistem ve Kalorifer,panel radyatördür Belediye + Oepsaş ve Esgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Gültepe mahallesi,Gençlik Bulvarı.A.Blok-No:151/8- ODUNPAZARI /ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : -----
Arsa Payı :TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Odunpazarı Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam Dört ( B - 4 ) ve Bitişik nizam 3 ( B -3 ) kat konut sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer :
1. Satış Günü : 15/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR