DİKİLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

DİKİLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00854852
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : KABAKUM MAH. / DİKİLİ
Oda Sayısı : 5+1
: 74
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Müstakil
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 19.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/477 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ
İCRA DAİRESİ
2010/477 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Bilgileri : İzmir İli Dikili İlçesi Kabakum Mahallesi, 72 ada, 9 parsel, 502,00m² yüzölçümlü, bahçeli kargir iki dubleks ev Ana Taş.Nitelikli, dubleks kat, 2 bağımsız bölüm nolu 1/2 arsa pay/paydalı, mesken bağımsız bölüm nitelikli olarak tapuda kayıtlı taşınmazdır.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz bitmiş kullanılır durumdadır.Eski Deprem Yönetmeliğine göre yapılmış olup tahmini 20 yıllık bir yapıdır.Meskenin dış cephe doğramaları ahşap doğrama olup doğrama üzeri demir panjur sistemi yapılmıştır.Meskenin dış cephesi bakımlı olup çatı katı yoktur.Satışa konu 2 Nolu Bağımsız bölüm ile yan bitişik 1 Nolu Bağımsız bölüm meskenler tek konut olarak inşa edilmiş, ancak Dikili Tapu Müdürlüğü Arşivinde yapılan incelemede söz konusu dubleks meskenin TİP 6 olarak nitelendirildiği anlaşılmıştır.(1) ve (2) nolu bağımsız bölümler ayrı konut olup kat planları dosyada mevcuttur.Dikili Belediyesi İmar Müdürlüğü Arşivinden alınan 72 ada, 9 parsel 2 nolu bağımsız bölümün 30.10.1997 tarihli 118/49 belge numaralı yapı kullanma izni bulunmakta olup yapı kullanma izninde 2 Nolu dubleks mesken toplam 74,97m² dir.Mesken :1 ve 2 nolu bağımsız bölüm birleştirilerek zemin katta: Salon, mutfak, wc, Hol; 1.katta:4 oda, banyo, hol; çatı katında: 1 oda ve wc bulunmaktadır.Satışa konu (2) nolu bağımsız bölümün kullanım alanı 74,97m² dir. Satışa konu taşınmaz Kabakum Bankacılar Sitesi içerisinde bulunmaktadır.Site sosyal tesisleri, parkları, plajı ile gayet düzenli ve rağbet gören bir yerde olup daha çok yaz aylarında oturmaya müsaittir.Satışa konu taşınmaz denize 235 m. mesafede; Dikili Kabakum Mah. Kabakum Bankacılar Sitesi içerisindeki MİGROS alış-veriş merkezine 80 m. Mesafede ve Dikili Atatürk Meydanına ise 6.60 Km mesafede olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Adresi : Kabakum Mah. 43 Sok.No:53Dikili/İzmir
Yüzölçümü : 502,00 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Dikili Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10/04/2018 tarih ve 1958 sayılı yazısı ile söz konusu taşınmazın konut amaçlı planlanan alanda kalmakta olup Ayrık Nizam 2 kat, TAKS:0,15, KAKS:0,30 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 500.000,00TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 05/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/477 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR