ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00827796
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 6+1
: 173
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 24.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/136 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
28.09.2018 10:15
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ
2017/136 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Tepebaşı Mah. 9332 ada, 27 parsel, 43161/358992 arsa paylı 3. kat, 9 nolu bağımsız bölümde kayıtlı, dubleks mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz. Adres: Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Çamlıca Mahallesi, İnan Sokak, No: 22 adresinde bulunan 3. kat 9 nolu bağımsız bölümdür. İmar Durumu: Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli imar planında ayrık nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir. Bağımsız bölümün bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Binada asansör mevcuttur. Ancak iskan alınmadığından ve eksiklikler olduğundan çalışır vaziyette değildir. Binada katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır. Daire dubleks olup alt katı bürüt 116,00 m2 ve üst katı 102,00 m2 olmak üzere toplam alanı 218,00 m2 dir. Dairenin net kullanım alanı ise alt kat 89,90 m2 ve üst kat 83,85 m2 olmak üzere toplam net alan 173,75 m2' dir. Daire alt katında salon, 2 adet oda mutfak, wc ve ebeveyn banyo, üst katında 4 adet oda, banyo, balkon ve antre mevcuttur. Keşif anında bağımsız bölümün boş olduğu görüldü. Dairede salon ve odaların zemini ahşap laminant parke kaplanmış, ıslak zeminler seramik kaplanmıştır. Banyo ve wc duvarları seramik kaplı olup diğer duvarlar sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Mutfakta tezgâh, dolaplar eviye ve eviye bataryası mevcuttur. Banyoda duş klozet ve lavovaba mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı diğer kapılar ahşap doğrama yapılmıştır. Pencereler pvc doğrama yapılmıştır. Dairenin alt kattan üst kata çıkış merdiveni ahşap basamaklı olarak yapılmış ancak vernik ve cilası yapılmamış merdiven korkulukları yapılmamıştır. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmak üzere tesisat yapılmış ancak kombinin takılmadığı, doğalgaz sayacının takılı olmadığı, salon ve 2 oda dışında kalorifer radyatörlerinin takılmadığı ancak tesisatının olduğu görülmüştür. Elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Binanın inşaat ruhsatı 26.02.2015 tarihinde alınmış olup yapı kullanım izin belgesi ise alınmamış ancak inşaat 2016 yılında tamamlanmıştır. Daire III. Sınıf B gurubu yapı sınıfında olup binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %4 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 4885 mt mesafededir. Baksan Sanayi Sitesine yakın mesafededir. Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere uzaktır. Ancak mahallenin ticari alanlarına yakındır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/09/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 28/09/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/136 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 21/06/2018

NOT: Tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR