SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00794374
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 3+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 0
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 27.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2880 TLMT
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
SÖKE
İCRA DAİRESİ
2015/2880 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Kemalpaşa Mh. Kranta mevki -Golf resort evleri , 16/11900 arsa paylı,642 ada,103 parsel,160.983,14 m2,tapu kaydında yüzotuz bloktan ellidokuz blok tamam yetmişbir blok natamam iki adet iki katlı yirmisekiz adet üç katlı sekiz adet dört katlıonsekiz adet beş katlı betonarme bina ,üç katlı betonarme sosyal tesis ve iki adet betonarme büfe ve arsa ana taşınmaz niteliklidir.Taşınmaz B1-2 Blok,1. ve çatı katı,12 numaralı bağımsız bölümde bulunan dubleks vasıflıdır.
Dubleks alt katına ait özellikler:Giriş holü-salon:zemin döşemesi seramik kaplama,mutfak :zemin döşemesi seramik kaplama ,granit mutfak tezgahı ve mutfak dolapları mevcut,2 adet yatak odası :zemin döşemesi seramik kaplama,yüklük dolapları mevcut,Banyo ve tuvalet:zemin döşemesi seramik kaplama ,duvarlar fayans kaplamadır.Mermer kaplı merdiven ile dubleks üst katına çıkılmaktadır.
Dubleks üst katına ait özellikler :1 adet yatak odası :zemin döşemesi seramik kaplama,yüklük dolapları mevcuttur.Banyo-tuvalet :zemin döşemesi seramik kaplama ,duvarlar fayans kaplamadır.
Not:Plastik doğrama sürgülü kapı ile dublekse ait terasa çıkılabilmektedir.
İç kapılar : Ahşap panel kapı,pencereler :plastik doğrama,giriş kapısı :çelik kapıdır.Dubleks meskenin toplam inşaat alanı oturma ruhsatı evrakında 83,55 m2 olarak belirtilmiştir.Mesken mevki olarak,Kranta mevkiinde ,golf tesisi içerisinde ,güvenlikli ,çevre düzeni ,yeşil alanı ,havuzları bulunan tesis içinde ,tapulu dubleks meskendir.
Adresi : Kemalpaşa Mh.Kranta Mevki -Golf Resort EvleriB1 -2 Blok No:12Söke/AYDIN
Yüzölçümü : 160.983,14 m2
Arsa Payı : 16/11900
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz Söke Belediyesi imar planı içerisindedir.''Turizm 2.konut alanında kalmakta olup,E:0,30 ve H max :21,50 metre inşaat nizamlıdır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.İhale alıcısı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca KDV den Muaftır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2880 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR