SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00753042
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : BOĞAZKENT MAH. / SERİK
: 84
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 14.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/81 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
151200 TL
Birinci Satış Günü
:
06.04.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.05.2018 10:30
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
1. İCRA DAİRESİ

2018/81 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, 281 Ada, 5 Parsel, BOĞAZKENT Mahalle/Köy, Adakaraağaç Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm İmar durumu ayrık nizam 2 kat İAKS:0,30 2 olup eskiada ve parsel numarası 204/5 dir. Parsel 7485 m2 alana sahiptir. Niteliği 26 adet dubleks mesken ve arsası vasfında olup, taşınmaz E Blok 1 no.lu bağımsız bölüm 2/52 arsa paylı dubleks meskendir. Denize kuş uçuşu mesafesi 300 mt kuzeyinde, Cristal Paradiso otelin 461 mt batısında bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Site 26 adetdubleks olarak imal edilmiştir.Sitede bir adet ikili, dört adet üçlü, üç adetdörtlü dubleks bulunmaktadır. Satışa konu olan taşınmaz dubleks olup üçlü olarak yapılandandır. Meskenin üç cephesi açık diğercepheden bitişiktir. Doğramaları ahşap imalattır. Balkon korkulukları yapılmıştır. Sıcak su ihtiyacını gün ısı sistemi ile karşılamaktadır. Parselin kuzeyi ve güneyi hariç diğer iki cephesinde yol vardır. Bina boyalı ve bakımlıdır. İçerisinde iskanedilir vaziyettedir.84 m2 alana sahiptir. İskan ruhsatı vardır. Projesine göre zemin katta antre salon mutffak, ikinci katında iki oda bir banyo bulunmaktadır.

Adresi : Boğazkent Mah.32. Sk. ÜzerindeSerik / ANTALYA

Yüzölçümü: 84 m2

Arsa Payı: 2/52

İmar Durumu : Ayrık nizam 2 katİAKS:0,302 kat

Kıymeti: 151.200,00 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler : dosyasında mevcuttur

1. Satış Günü: 06/04/2018 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 02/05/2018 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri: Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/81 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2018
*Tapu kaydındaki ilgililere satış ilanının tebliğ edilemediği takdirde İİK'nun 127 maddesi gereğince adres kayıt sistemindeki adresine tebligat yapılması,mernis adresinin olmaması halinde gazete satış ilanının ve elektronik satış ilanının tebliğ yerine geçmesi ihtar olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR