KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks konut

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873057
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4546 TLMT
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:20
Satış Yeri
:
Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI
İCRA DAİRESİ
2018/4546 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl,Kuşadası ilçesi Türkmen Mahallesi İkiçeşmelik Mevkiinde bulunan tapu sicilinin 1061 ada 2 parsel numarasında kayıtlı 293.12 m2 büyüklüğündeki arsa üzerinde mevcut yapıda 13/104 arsa paylı 1.bodrum+zemin kat, 2 bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken taşınmazın satışıdır. Taşınmaz Kuşadası İlçesi İkiçeşmelik Mahallesinde Güvercinada Sokakta yer almaktadır. Taşınmaz bina girişinin sağında 1.bodrum kat ile zemin katın birleşmesi ile oluşan dubleks meskendir. Taşınmazın ulaşımı rahattır. Tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır.Ortak mahaller ve merdivenler traverten mermerdir. Bina asansörlüdür. Asansör faal değildir.Daire 102 m2 kullanım alanlıdır.Girişte salon mutfak banyo hol , üst katta 3 oda banyo ve hol yer almaktadır. Girişkapısı çelik , dış kapı ve pencereler pvc , iç kapılar paneldir. Mutfak dolapları mdftezgah mermerittir. Islak zeminler ve koridor seramik diğer zeminler laminattır .Duvarlar alçı sıvalı ışık bantlıdır.Banyoda yerler ve duvarlar seramik kaplıdır. Mesken içi merdivenler ve bina ana merdivenleri traverten mermerdir. Balkon korkulukları camdır. Bina içi korkuluklar alüminyumdur. Ön cephede alt katta pencereler demir korkulukludur.
Yüzölçümü : 293,12 m2Arsa Payı : 13/104
İmar Durumu :Bitişik Nizam 4 Kat Konut ”imarlıdır.
Kıymeti : 280.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi vardır.
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4546 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR