SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks ev

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875215
Şehir : İzmir / Seferihisar
: 4460
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/206 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
254237 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/206 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın tapu kaydı, imar durumu , adresi ve önemli özellikleri :
İzmir İl, Seferihisar İlçe, 3690 Parsel, Doğanbey Mahalle/Köy, zemin+1 , 9 Nolu Bağımsız Bölüm dubleks mesken . Maalen yapılan keşifte Doğanbey Köyü, 3690 nolu parsel tapu kaydında bahçeli onaltı adet dubleks kargir ev vasfında olup toplam 4460 m2 büyüklüğündedir. Tapu kaydındaki kat mülkiyetine göre tamamı borçluya ait 9 nolu taşınmazın 2/32 arsa payına 278,75 m2 lik arsa alanı isabet etmektedir. Seferihisar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce Müdürlüğünüze gönderilen 08/06/2017 tarih 5481 sayılı imar durumu yazısında dosyaya konu parselin 3. derece doğal sit alanı içinde olduğu ve kültür ve Turizm Bakanlığınca ilan edilen Doğanbey Termal Turizm Merkezi tevsii sınırlarında kaldığı ve 1/25000 lik çevre dützeni planı, 1/5000 lik ve 1/1000 lik koruma amaçlı imar planları hazırlanmadan yapı ruhsatı verilemeyeceği belirtilmektedir. Keşif günü itibarıyla fen bilirkişisi tarafından yeri belirlenen dosyaya konu 9 nolu taşınmaz 55 m2 lik oturma sahasına sahip, toplam 125 m2 büyüklüğünde bir dubleks binadır. taşınmazın bodrum katında 15 m2 bir oda zemin katında açık mutfak salonu ve wc üst katında ise 3 oda banyo mevcuttur, taşınmazda dış doğramalar ahşap malzeme ve panjurludur. Taşınmazın dışı boyalı olup çatısı kiremit kaplıdır. Yer döşemeleri salonda mermer bodrum seramik üst kat odalarda ise laminat parkedir. Taşınmazın yıpranma payı %90dır. Yazlık yapılaşmanın yoğun olduğu Ömür Beldesi Bölgesindeki Esenyalı sitesi içerisinde yeralan taşınmaz denize 250 mt Seferihisar Merkeze 16 km izmir Merkeze 61 km mesafede olup içerisinde bulunduğu sitenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın adresi Atatürk Mahallesi 5640 sokak no:6/8 olarak geçmektedir.

Kıymeti : 254.237,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 19/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/206 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR