SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks ev

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00856164
Şehir : Mersin / Silifke
Oda Sayısı : 2+1
: 93
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 03.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/334 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğünde

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2017/334 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 4040 Parsel, TAŞUCU Mahalle/Köy, KUM Mevkii, ZEMİN +BİRİNCİ - 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Borçluya ait ve satışa konu 1 No'lu Bağımsız bölüm dubleks mesken niteliğindedir. İmar planı dahilindedir.Parselin batı kısmındaki köşe dairedir. Taşınmazın iç ve dış cephe sıva ve boyasının yapılı durumda olduğu , pencerelerinin PVC olduğu , balkon korkuluklarının aliminyum olduğu , iç ve dış kapısının ahşap olduğu , merdivenin mermer kaplı olduğu , mutfak dolabı ve tezgahının yapılı durumda olduğu ,odalarının tabanının seramik kaplı olduğu , çatısının ahşap üzerini şıngıl kaplı olduğu tespit edilmiştir. Zemin kat mutfak + salon , tuvalet ve 2 adet balkon ,1. katının ise 2 yatak odası , banyo ve 2 adet balkondan oluştuğu tespit edilmiştir. Taşınmaz brüt 93,00 m2 'dir.Fiilen kullanıma hazır ve yeni durumdadır.Taşınmaz 4 B yapı sınıfına girmektedir. Taşınmazın zemin katındaki projesinde belirtilen balkonun odaya dahil edildiği tespit edilmiştir. Taşınmaz turistik amaçlı kullanılan muhit içerisinde yer almakta olup, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Akdeniz' e olan mesafesi 130 metredir.
Adresi :
Yüzölçümü : 93 m2
Arsa Payı : 15/46
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/10/2018 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 06/11/2018 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğünde
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/334 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR