ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire (çoklu satış)

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887206
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : ARAPSUYU MAH. / ARAPSUYU
Oda Sayısı : 2+2
: 114
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 01.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/3183 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
ANTALYA İL ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRLERİ İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2013/3183 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İİK 133 Maddeye göre satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 3963 Ada, 8 Parsel, ARAPSUYU Mahalle/Köy, 8 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm. Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Arapsuyu Mahallesi, 3963 Ada, 8 Nolu parselde Nadir Apartmanının bulunduğu yerdir. Betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup; Zemin Kat + 4 Normal Kat'dan oluşmaktadır. Nadir Apartmanı'nın 3. Katında (tapu kaydına göre) dört cepheli dubleks dairelerdir. Mesken olarak kullanılmaktadır.Yerinde yapılan incelemede 7 ve 8 nolu bağımsız bölümler tadilat yapılarak birleştirilmiş olduğu görülmüştür. 7 ve 8 nolu bağımsız bölümler ''Müşterek'' olarak dubleks mesken olarak kullanılmaktadır.7 Nolu bağımsız bölüm alanı 114 m2 alana sahiptir.Birleştirilmiş olan 7 ve 8 nolu bağımsız bölümlerin, 3. Katında(tapu kaydına göre)2 ad. Salon, 2 ad oda, mutfak, hol, koridor, Banyo ve Wc bölümleri ile 4 adet balkonu vardır.3 ad. Balkon odalara dâhil edilmiştir. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. İç mekânlar alçı sıva üzeri plastik boyadır. Salon, mutfak ve oda tabanları laminant parke kaplıdır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları PVC doğramadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Islak zeminler seramikle kaplıdır. Mutfak tezgâhı suntelam olup, tezgâh altında ve üstünde MDF mutfak dolapları mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Asansörlüdür.7 ve 8 nolu bağımsız bölümlerden çatı kısmına yani dubleks kısmına demir merdivenle çıkılmaktadır. Merdiven basamakları ahşap kaplıdır.Birleştirilmiş durumdaki 7 ve 8 nolu bağımsız bölümlerin, çatı kısmında(Dubleks kısmında)hol, koridor, 2 ad. Salon, 2 ad. Oda, mutfak ve Wc bölümleri ile 2 ad. Terası bulunmaktadır.Mutfak tabanı ve ıslak zeminler seramik kaplıdır. Diğer hacimler laminant kaplıdır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları PVC doğramadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgâhı mermerit olup, tezgâh altında ve üstünde MDF mutfak dolapları mevcuttur.Keşif esnasında 7 ve 8 nolu birleştirilmiş olan bağımsız bölümlerin büro olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür.Söz konusu meskene, Belediye hizmetleri ve Alt yapı hizmetlerinin tamamı (Yolu, yağmur suyu drenajı, kanalizasyonu ve elektriği) getirilmiştir. Mesken bu hizmetlerin tamamından faydalanmaktadır. Binanın mevkisi ve konumu şehir merkezine yakın mesafededir. Ulaşım özel ve toplu taşıma araçlarıyla yapılmaktadır.
Arsa Payı : 3/30
İmar Durumu : İnşaat tarzı 3963 Ada, 8 nolu parsel, 1 / 1000 ölçekli uygulama imar planında, Ayrık Nizam, 4 Kat, TAKS = 0.20 ve KAKS = 0.80 Konut Alanı ve Zorunlu Yol Boyu Ticaret Alanı Olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi ve haciz şerhleri vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : ANTALYA İL ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRLERİ İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 3963 Ada, 8 Parsel, ARAPSUYU Mahalle/Köy, 7 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Arapsuyu Mahallesi, 3963 Ada, 8 Nolu parselde Nadir Apartmanının bulunduğu yerdir. Betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup; Zemin Kat + 4 Normal Kat?dan oluşmaktadır. Nadir Apartmanı?nın 3. Katında (tapu kaydına göre) dört cepheli dubleks dairelerdir. Mesken olarak kullanılmaktadır.Yerinde yapılan incelemede 7 ve 8 nolu bağımsız bölümler tadilat yapılarak birleştirilmiş olduğu görülmüştür. 7 ve 8 nolu bağımsız bölümler 'Müşterek' olarak dubleks mesken olarak kullanılmaktadır.7 nolu bağımsız bölümün alanı 114 m2 alana sahiptir.Birleştirilmiş olan 7 ve 8 nolu bağımsız bölümlerin, 3. Katında(tapu kaydına göre)2 ad. Salon, 2 ad oda, mutfak, hol, koridor, Banyo ve Wc bölümleri ile 4 adet balkonu vardır.3 ad. Balkon odalara dâhil edilmiştir. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. İç mekânlar alçı sıva üzeri plastik boyadır. Salon, mutfak ve oda tabanları laminant parke kaplıdır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları PVC doğramadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Islak zeminler seramikle kaplıdır. Mutfak tezgâhı suntelam olup, tezgâh altında ve üstünde MDF mutfak dolapları mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Asansörlüdür.7 ve 8 nolu bağımsız bölümlerden çatı kısmına yani dubleks kısmına demir merdivenle çıkılmaktadır. Merdiven basamakları ahşap kaplıdır.Birleştirilmiş durumdaki 7 ve 8 nolu bağımsız bölümlerin, çatı kısmında(Dubleks kısmında)hol, koridor, 2 ad. Salon, 2 ad. Oda, mutfak ve Wc bölümleri ile 2 ad. Terası bulunmaktadır.Mutfak tabanı ve ıslak zeminler seramik kaplıdır. Diğer hacimler laminant kaplıdır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları PVC doğramadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgâhı mermerit olup, tezgâh altında ve üstünde MDF mutfak dolapları mevcuttur.Keşif esnasında 7 ve 8 nolu birleştirilmiş olan bağımsız bölümlerin büro olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür.Söz konusu meskene, Belediye hizmetleri ve Alt yapı hizmetlerinin tamamı (Yolu, yağmur suyu drenajı, kanalizasyonu ve elektriği) getirilmiştir. Mesken bu hizmetlerin tamamından faydalanmaktadır. Binanın mevkisi ve konumu şehir merkezine yakın mesafededir. Ulaşım özel ve toplu taşıma araçlarıyla yapılmaktadır.
Arsa Payı : 3/30
İmar Durumu : İnşaat tarzı 3963 Ada, 8 nolu parsel, 1 / 1000 ölçekli uygulama imar planında, Ayrık Nizam, 4 Kat, TAKS = 0.20 ve KAKS = 0.80 Konut Alanı ve Zorunlu Yol Boyu Ticaret Alanı Olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :İpotek şerhi ve haciz şerhleri vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : ANTALYA İL ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/3183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 30/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR