KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire (Çoklu satış)

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862128
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : DÖNGEL MAH. / BAŞİSKELE
Oda Sayısı : 3+1
: 157
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ KOCAELİ 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1026 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,316 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2017/1026 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 Nolu Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 441 Ada, 15 Parsel, Ş.DÖNGEL Mahalle/Köy, B blok, 2. kat+çatı piyesi , 8 nolu bağımsız bölümdeki Dubleks mesken,
Taşınmaz üzerinde betonarme karkas olarak inşa edilmiş, 16.05.2014 tarih ve 538 sayı ile yapı ruhsatı olan, kat irtifakı kurulmuş, A, B ve C bloklardan oluşan Savdert Sitesi yer almaktadır. B Blok bodrum kat+zemin kat+2 adet normal kat ve çatı piyesinden oluşmakta ve 8 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Blok girişi güney yönünde, 8 nolu bağımsız bölüm güney, doğu ve kuzey yönlerine cepheli vaziyettedir. Ruhsata esas mimari projesine göre net alanı 123,02 m², brüt alanı 157,45 m² dir. Mesken içerisinde 2.katta antre, salon, yatak odası, mutfak, wc ve balkon, çatı piyesinde antre, ebeveyn banyolu yatak odası, yatak odası, banyo ve teras bulunmaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, diğer mekânlarda seramiktir. Pencere doğramaları PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Isınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan paneldir. Ana taşınmazın dış cephesi akrilik boya, balkon küpeşteleri alüminyum doğramadır. Site çevresi betonarme perde ile çevrili olup site içerisinde açık ve kapalı otopark, yüzme havuzu bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 2.395 m2İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 250.316,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 17/11/2014 9128 yevmiye
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
2 NO'LU Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Kocaeli İl, Derince İlçe, 2008 Ada, 16 Parsel, SIRRIPAŞA Mahalle, zemin kat, 1 nolu bağımsız bölümdeki mesken
Taşınmaz üzerinde 18.04.2005 tarih ve 55 sayı ile yapı ruhsatı olan, betonarme karkas olarak inşa edilmiş, kat mülkiyetine geçilmiş, zemin kat + 2 adet normal kattan oluşan, 3 katlı bina yer almaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz zemin kat, 1/3 arsa paylı, mesken nitelikli, 1 nolu bağımsız bölümdür. Bina girişi güney yönünde olup taşınmaz güney, kuzey ve batı yönlerine cepheli vaziyettedir. Ruhsata esas mimari projesine göre net alanı 107,06 m² brüt alanı 133,82 m² dir. Proje hilafına zemin katta bulunan 3 adet kömürlük iptal edilerek 1 nolu bağımsız bölüm alanına ilave edilmiştir. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, diğer mekânlarda seramiktir. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır. Pencere doğramaları ahşap görünümlü PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap paneldir Ana taşınmazın dış cephesi akrilik boya, çatısı ahşap ve çatı örtüsü asfalt kiremittir.
Yüzölçümü : 397 m2İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 187.953,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kömürlük
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya istirak edeceklerin, tahmin edilen degerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın dosya numaramızı belirtir“sartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez.
Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satım harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için ( İİK-134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesi uygulanır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca,ilgililerintapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz,
(Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlıgı halinde isbu satıs ilanı Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda yapılan busatış ilanı tebligat yerine geçer.
6 -İİK 'nun 151 ve 142. maddelerine göre sıraya itirazla ilgili ihale alacağa mahsuben ihalenin yapılması halinde veya satış bedelinin İİK nun 138. Maddesi cümlesinde ipotek alacaklısına ödenmesi durumunda, alakadarların satışı takip ederek İİK nun 142. Maddesine göre itirazları olanın bu hakkını 7 gün içinde kullandıklarına dair dosyamıza derkenar ibraz etmeleri İİK nun 83,100,142,151 ve M.K. Nun 789,777. Maddelerine göre ayrıca ilan olunur.
7- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi ve satış ilanını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1026 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR