AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire (Çoklu satış)

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00808671
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / MERKEZKÖYLER
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 30.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12371 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
02.10.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/12371 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 111 Ada, 9 Parsel, KUMARTAŞ(ERENLER) Mahalle/Köy, 28 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar İli, Merkez Kumartaş ( Erenler) mah. 111 ada 9 parselde kaim tapu kaydında 618,00 M2 yüzölçümlü 6 katlı Betonarme apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazın Dördüncü kat 28 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. taşınmazın 70/1486 arsa paylı mesken dubleks niteliklidir. Taşınmaz imar planında sosyal tesis alanında kalmaktadır. yine taşınmaz düzgün bir toporğrafik yapıda olduğu, 15m lik yola cepheli olduğu, Afyonnkarahisar Eskişehir karayoluna yaklaşık 650 m mesafede olduğu, yine Erenler Sağlık evine 800 m olduğu civarında kafeler, kamil miras erkek öğrenci yurdu, AKÜ kız öğrenci yordu vb gibi yurtların ve konutların bulunduğu, taşınmazın herhangi bir ulaşım ve altyapı sorununu bulunmadığı, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Üniversitenin bu bölgede olmasından dolayı, üniversite öğrencileri için açılmış öğrenci yurtlarının kafelerinin, ticaret yapan işyerleri ve lokantaların sayısının artması, üniversitenin bu bölgenin sosyal ve ekonomik yaşamına yaptığı ekonomik katkının olumlu sonuçlar verdiği, dolayısıyla bununda bu bölgedeki gayrimenkul ve arsa fiyatlarında olumlu artış göstermiştir.satışı yapılacak Dördüncü kat 28 nolu bağımsız bülm mesken nitelikli olup borçlu adına tam hisselidir.Adresi: Kumartaş ( Erenler mahallesi 2767 sokak Kuzu Rezidans 1 no: 14-kat4: daire no: 28 Afyonkarahisar.Satışa konu28 nolu bağımsız bölümde yapılan incelemede,dördüncü katta salon ve mutfak mahalli aynı alanda, ayrıca yatak odası ve banyo wc mahalli bulunmaktadır. içeriden üst kata merdiven çıkışı olmayanbina ortak mahalli olan dış merdivenden ulaşılan çatı katında salon ve mutfak mahalli ile, yatak odası ve duş wc mahalli bulunmaktadır. odaların zeminleri ahşap laminant parke kaplama duvarlarının ve tavanlarının alçı sıvalı boyalı, dairenin iç kapılarının ahşap mobilya kapı, pencereleriin ise pvc doğrama mutfak tezgahı mermeriz ile tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. ıslak mekanlar zeminler seramik kaplama, duvarlarının ise fayans kalama olduğu, projede 4. katı + çatı katı toplam inşaat alanı 69,80 m2dir.projede çatı katına çıkış merdiveni bulunsa da mevcutta çatı katına çıkış merdiveni bulunmamaktadır. taşınmaz projeye göre yapılmayıp ayrı ayrı iki kiracıya verilmiştir.taşınmaz her ne kadar ayrı ayrı bağımsız bölüm gibi kullanılsa da, her iki katta yapılan imalatların mutfak ve banyo mahalli olarak fazla imalatın olduğu, dolayısıyla 4 kattan üst kata iç merdiven yapılması halinde yine dubleks mesken niteliğini kazanacak olması dikkate alınabilir.İİK'nun 126 ve 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri dosyaya sunulan bilirkişi raporundan özetlenmiş şekilde ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 111 Ada, 9 Parsel, KUMARTAŞ(ERENLER) Mahalle/Köy, Kumartaş Erenler Mevkii, 30 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar İli, Merkez Kumartaş ( Erenler) mah. 111 ada 9 parselde kaim tapu kaydında 618,00 M2 yüzölçümlü 6 katlı Betonarme apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazın Dördüncü kat 30 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. taşınmazın 87/1486 arsa paylı mesken dubleks niteliklidir. Taşınmaz imar planında sosyal tesis alanında kalmaktadır. yine taşınmaz düzgün bir toporğrafik yapıda olduğu, 15m lik yola cepheli olduğu, Afyonnkarahisar Eskişehir karayoluna yaklaşık 650 m mesafede olduğu, yine Erenler Sağlık evine 800 m olduğu civarında kafeler, kamil miras erkek öğrenci yurdu, AKÜ kız öğrenci yordu vb gibi yurtların ve konutların bulunduğu, taşınmazın herhangi bir ulaşım ve altyapı sorununu bulunmadığı, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Üniversitenin bu bölgede olmasından dolayı, üniversite öğrencileri için açılmış öğrenci yurtlarının kafelerinin, ticaret yapan işyerleri ve lokantaların sayısının artması, üniversitenin bu bölgenin sosyal ve ekonomik yaşamına yaptığı ekonomik katkının olumlu sonuçlar verdiği, dolayısıyla bununda bu bölgedeki gayrimenkul ve arsa fiyatlarında olumlu artış göstermiştir.satışı yapılacak Dördüncü kat 30 nolu bağımsız bülm mesken nitelikli olup borçlu adına tam hisselidir.Adresi: Kumartaş ( Erenler mahallesi 2767 sokak Kuzu Rezidans 1 no: 14-kat4: daire no: 30 Afyonkarahisar. Satışa konu 30 nolu bağımsız bölümde yapılan incelemede,dördüncü katta salon ve mutfak mahalli aynı alanda, ayrıca yatak odası ve banyo wc mahalli bulunmaktadır. içeriden üst kata merdiven çıkışı olmayanbina ortak mahalli olan dış merdivenden ulaşılan çatı katında salon ve mutfak mahalli ile, yatak odası ve duş wc mahalli bulunmaktadır. odaların zeminleri ahşap laminant parke kaplama duvarlarının ve tavanlarının alçı sıvalı boyalı, dairenin iç kapılarının ahşap mobilya kapı, pencereleriin ise pvc doğrama mutfak tezgahı mermeriz ile tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. ıslak mekanlar zeminler seramik kaplama, duvarlarının ise fayans kalama olduğu, projede 4. katı + çatı katı toplam inşaat alanı 87,21 m2dir.projede çatı katına çıkış merdiveni bulunsa da mevcutta çatı katına çıkış merdiveni bulunmamaktadır. taşınmaz projeye göre yapılmayıp ayrı ayrı iki kiracıya verilmiştir.taşınmaz her ne kadar ayrı ayrı bağımsız bölüm gibi kullanılsa da, her iki katta yapılan imalatların mutfak ve banyo mahalli olarak fazla imalatın olduğu, dolayısıyla 4 kattan üst kata iç merdiven yapılması halinde yine dubleks mesken niteliğini kazanacak olması dikkate alınabilir.İİK'nun 126 ve 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri dosyaya sunulan bilirkişi raporundan özetlenmiş şekilde ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 111 Ada, 9 Parsel, KUMARTAŞ(ERENLER) Mahalle/Köy, 29 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar İli, Merkez Kumartaş ( Erenler) mah. 111 ada 9 parselde kaim tapu kaydında 618,00 M2 yüzölçümlü 6 katlı Betonarme apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazın Dördüncü kat 29 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. taşınmazın 87/1486 arsa paylı mesken dubleks niteliklidir. Taşınmaz imar planında sosyal tesis alanında kalmaktadır. yine taşınmaz düzgün bir toporğrafik yapıda olduğu, 15m lik yola cepheli olduğu, Afyonnkarahisar Eskişehir karayoluna yaklaşık 650 m mesafede olduğu, yine Erenler Sağlık evine 800 m olduğu civarında kafeler, kamil miras erkek öğrenci yurdu, AKÜ kız öğrenci yordu vb gibi yurtların ve konutların bulunduğu, taşınmazın herhangi bir ulaşım ve altyapı sorununu bulunmadığı, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Üniversitenin bu bölgede olmasından dolayı, üniversite öğrencileri için açılmış öğrenci yurtlarının kafelerinin, ticaret yapan işyerleri ve lokantaların sayısının artması, üniversitenin bu bölgenin sosyal ve ekonomik yaşamına yaptığı ekonomik katkının olumlu sonuçlar verdiği, dolayısıyla bununda bu bölgedeki gayrimenkul ve arsa fiyatlarında olumlu artış göstermiştir.satışı yapılacak Dördüncü kat 29 nolu bağımsız bülm mesken nitelikli olup borçlu adına tam hisselidir.Adresi: Kumartaş ( Erenler mahallesi 2767 sokak Kuzu Rezidans 1 no: 14-kat4: daire no: 29 Afyonkarahisar. Satışa konu 29 nolu bağımsız bölümde yapılan incelemede,dördüncü katta salon ve mutfak mahalli aynı alanda, ayrıca yatak odası ve banyo wc mahalli bulunmaktadır. içeriden üst kata merdiven çıkışı olmayanbina ortak mahalli olan dış merdivenden ulaşılan çatı katında salon ve mutfak mahalli ile, yatak odası ve duş wc mahalli bulunmaktadır. odaların zeminleri ahşap laminant parke kaplama duvarlarının ve tavanlarının alçı sıvalı boyalı, dairenin iç kapılarının ahşap mobilya kapı, pencereleriin ise pvc doğrama mutfak tezgahı mermeriz ile tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. ıslak mekanlar zeminler seramik kaplama, duvarlarının ise fayans kalama olduğu, projede 4. katı + çatı katı toplam inşaat alanı 87,21 m2dir.projede çatı katına çıkış merdiveni bulunsa da mevcutta çatı katına çıkış merdiveni bulunmamaktadır. taşınmaz projeye göre yapılmayıp ayrı ayrı iki kiracıya verilmiştir.taşınmaz her ne kadar ayrı ayrı bağımsız bölüm gibi kullanılsa da, her iki katta yapılan imalatların mutfak ve banyo mahalli olarak fazla imalatın olduğu, dolayısıyla 4 kattan üst kata iç merdiven yapılması halinde yine dubleks mesken niteliğini kazanacak olması dikkate alınabilir.İİK'nun 126 ve 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri dosyaya sunulan bilirkişi raporundan özetlenmiş şekilde ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 111 Ada, 9 Parsel, KUMARTAŞ(ERENLER) Mahalle/Köy, 111 ada 9 parsel Mevkii, 31 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar İli, Merkez Kumartaş ( Erenler) mah. 111 ada 9 parselde kaim tapu kaydında 618,00 M2 yüzölçümlü 6 katlı Betonarme apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazın Dördüncü kat 31nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. taşınmazın 70/1486 arsa paylı mesken dubleks niteliklidir. Taşınmaz imar planında sosyal tesis alanında kalmaktadır. yine taşınmaz düzgün bir toporğrafik yapıda olduğu, 15m lik yola cepheli olduğu, Afyonnkarahisar Eskişehir karayoluna yaklaşık 650 m mesafede olduğu, yine Erenler Sağlık evine 800 m olduğu civarında kafeler, kamil miras erkek öğrenci yurdu, AKÜ kız öğrenci yordu vb gibi yurtların ve konutların bulunduğu, taşınmazın herhangi bir ulaşım ve altyapı sorununu bulunmadığı, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Üniversitenin bu bölgede olmasından dolayı, üniversite öğrencileri için açılmış öğrenci yurtlarının kafelerinin, ticaret yapan işyerleri ve lokantaların sayısının artması, üniversitenin bu bölgenin sosyal ve ekonomik yaşamına yaptığı ekonomik katkının olumlu sonuçlar verdiği, dolayısıyla bununda bu bölgedeki gayrimenkul ve arsa fiyatlarında olumlu artış göstermiştir.satışı yapılacak Dördüncü kat 31 nolu bağımsız bülm mesken nitelikli olup borçlu adına tam hisselidir.Adresi: Kumartaş ( Erenler mahallesi 2767 sokak Kuzu Rezidans 1 no: 14-kat4: daire no: 31 Afyonkarahisar. Satışa konu 31nolu bağımsız bölümde yapılan incelemede,dördüncü katta salon ve mutfak mahalli aynı alanda, ayrıca yatak odası ve banyo wc mahalli bulunmaktadır. içeriden üst kata merdiven çıkışı olmayanbina ortak mahalli olan dış merdivenden ulaşılan çatı katında salon ve mutfak mahalli ile, yatak odası ve duş wc mahalli bulunmaktadır. odaların zeminleri ahşap laminant parke kaplama duvarlarının ve tavanlarının alçı sıvalı boyalı, dairenin iç kapılarının ahşap mobilya kapı, pencereleriin ise pvc doğrama mutfak tezgahı mermeriz ile tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. ıslak mekanlar zeminler seramik kaplama, duvarlarının ise fayans kalama olduğu, projede 4. katı + çatı katı toplam inşaat alanı 69,80 m2dir.projede çatı katına çıkış merdiveni bulunsa da mevcutta çatı katına çıkış merdiveni bulunmamaktadır. taşınmaz projeye göre yapılmayıp ayrı ayrı iki kiracıya verilmiştir.taşınmaz her ne kadar ayrı ayrı bağımsız bölüm gibi kullanılsa da, her iki katta yapılan imalatların mutfak ve banyo mahalli olarak fazla imalatın olduğu, dolayısıyla 4 kattan üst kata iç merdiven yapılması halinde yine dubleks mesken niteliğini kazanacak olması dikkate alınabilir.İİK'nun 126 ve 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri dosyaya sunulan bilirkişi raporundan özetlenmiş şekilde ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12371 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR