DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875016
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : AKBÜK MAH. / YENİHİSAR
: 183
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/484 TLMT
Muhammen Bedeli
:
550000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad. No:18/E Didim/Aydın

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2017/484 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İİK' nun 127. Maddesi tebligat yapılamayan ilgililer yönünde satış ilanının ilanen tebligat yerine kaim olduğu şerh verilmesine.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın ili, Didim ilçesi, Akbük Mahallesinde Göktepe mevkii, kain, 393 ada 7 parselde kayıtlı 490,66m2lik arsa üzerinde bulunan, Yazlık Ev ve Arsası vasıflı taşınmazın Akbük mh. 2053 Sk. No:9 yer almaktadır. betonarme karkas yapı olup, takriben 5 yıllıktır.izin belgesi almış, cins değişikliğine Taşınmazın tapu dairesinde projesi bulunmamakta olup sadece cins değişikliği dosyası bulunabilmiştir. Didim belediyesinde yapılan inceleme sonucunda taşınmazın projesi bulunamamış olup, sadece taşınmazın yapı kullanma izin belgesi bulunabilmiştir.geçmiştir.dubleks daire kullanımında olup, bulunduğu binanın Zemin + 1. + Çatı katında bulunmaktadır. Taşınmazın, plan yapısı belirlenememiş olup cins yapı kullanma izin belgesine göre 183,80 m2 kapalı kullanım alanı bulunmaktadır.Taşınmazın, plan yapısı belirlenememiş olup cins yapı kullanma izin belgesine göre 183,80 m2 kapalı kullanım alanı bulunmaktadır.Taşınmazın dış kapısı çelik kapı olup, iç kapıları amerikan panel kapıdır.
pencere ve balkon kapı doğramaları PVC doğrama olup, pencere ve balkon kapılarında plastik panjur bulunmaktadır. mutfak dolapları Ahşap suntalem malzemeden imal edilmiş olup, mutfak tezgahları mermerit malzemeden yapılmıştır.bahçesinde müstakil kullanım için takriben 8 m2 yüzme havuzu bulunmaktadır.Kıymet taktiri istenen taşınmaz, Akbük Mah. sınırlarında olup, Kazıklı yolu olarak bilinen 3004 Caddeye takriben 100 m, Akbük ana caddesi olan 1001 Caddeye 500 m mesafededir. Bölge Akbük merkeze takriben 500 m, Didim ilçesine 20 km mesafede bulunmaktadır. Ulaşım olanaklarından kısmen yararlanmaktadır. Akbük turizme hizmet veren doğal yapısı ve deniziyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Taşınmaza yakın konumda Nurullah Kocabıyık İlköğretim okulu bulunmaktadır.
Adresi :
Yüzölçümü : 490,66 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında EMSAL=0,30, 2 katlı konut alanı olarak görülmektedir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır.
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad. No:18/E Didim/Aydın
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/484 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR