GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874464
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : İSLAMBEY MAH. / ARNAVUTKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/78 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞAEK HİZMET BİNASI MEZAT SALONUNDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA5. İCRA DAİRESİ

2018/78 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ
Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Arnavutköy İlçesi , 9915 Parsel Sayılı
213,84 m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargır apatmanda ,2600/21384 arsa paylı
Zemin +bodrum kat ( 1 ) nolu meskenin tamamı
Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Arnavutköy İlçesi, İslambey Mahallesi, Ersan Sokakta, tapunun 9915 parsel numarasında kayıtlı ve Ersan Sokaktan 17 dış kapı numarası alan 213,84m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargir apartmanda 2600/21384 arsa paylı zemin+ bodrum kat (1) nolu meskenin tamamı niteliğindedir.
Bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, iki yıllık ömre sahip, elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı ile asansörü mevcut ana binanın zemin kat ve bodrum katında yer alan dubleks dairenin, zemin katında antre, salon, iki oda, banyo-WC, bodrum katında yatak odası, mutfak, banyo-WC mahallerinden ibaret, dış ölçüleri itibariyle 95m2 alana sahip, seramik ve laminat parke zeminli, duvarları sıvalı ve boyalı, banyo, WC duvarları fayans kaplı, mutfakta sabit tezgah ile ahşap mutfak dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ikmal edilmiş durumda, PVC doğrama ve ısıcamlı, çelik giriş kapılı, elektrik, sıhhi tesisat ve daire giriş kapısına kadar doğalgaz tesisatları mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz bulunduğu mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlarından istifade edecek konumda, ulaşım imkanları elverişlidir.
Adresi : İslambey mahallesi Ersan Sok no 17 Arnavutköy/İstanbul
İmar Durumu : Arnavutköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan imar durum bilgisine göre; Arnavutköy İlçesi, 9915 parsel sayılı taşınmaz 14.06.2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Arnavutköy Merkez ve Çevresi Uygulama İmar Planında, E:1.50
Hmax: 4 kat konut alanında kalmaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞAEK HİZMET BİNASI MEZAT SALONUNDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/78 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR