ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874224
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : CİKCİLLİ MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 4+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/11088 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2014/11088 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 427 Ada, 2 Parsel, CİKCİLLİ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu parsel Kuzey-Doğudan Güney -Batıya doğru alçalan tahminen % 15-20 meyilliolup, teraslanmış, çevre güvenlik duvarı ve iç ihata duvarı ve iç çevre düzenlenmesi yapılmıştır. Parsel girişinde parke kaplı bloğa giriş yolu bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu bu blok havuzlu bodrum + zemin +2 kat+ çatı katından oluşan asansörsüz yaklaşık 5 yıl yıpranmalı, otoparklı her katında 2 şer bağmısız bölüm olmak üzere toplam 6 ayrı bağımsız bölümden oluşan merdivenleri özel mermer kaplama merdiven korkulukları alüminyum doğramalı bir binadır. Antalya ili, Alanya ilçesi, Cikcilli köyü 427 ada 2 parsel, 1 nolu bağmsız bölüm salıyı mesken satılarak parayaçevrilecektir. 1 nolu dubleks mesken projesine göre 3+1 şeklinde amerikan mutfaklı ters dubleks şeklinde olup binanın bodrum +zemin katında bulunmaktadır. Kuzey doğu, güney olmak üzere 3 cepheli, çelik giriş kapılı, tüm zeminleri seramik kaplı, güneş enerjili, dış doğramaları pvc ısıcamlı, iç doğramaları akrilik boyalı mdf den imalatlı, tavanları kartonpiyerli, sıvalı, saten boyalı, gizli ışık ve asma tavanları olan ters dubleks bir meskendir. Giriş katında 1 adet dou cepheye bakan oda, balkonu olan yatak odası, 1 adet amerikan mutfaklı salon ve bir banyo, akrilik boyalı mdf den imalatlı mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır. Giriş katın güney ve doğu cephesinde salondan çıkışı olan L şeklinde panoramik Alanya ve kale manzaralı bir balkon bulunmaktadır. Dubleks meskenin alt katına mermer merdivenle inilmekte olup, onaylı projesine göre alt katında 1 adet oda olması gerekirken yerinde mevcut halinde bina müştemilatı olan bölüm dubleks meskene bağlanmıştır. Projeye göre toplamda yaklaşık 75 m2 alanı olması gerekirken taşınmaz mevcut hali ile yaklaşık olarak 110 m2 kullanım alanlıdır Tapu üzerinde haciz şerhleri bulunmaktadır.
Adresi : Cikcilli Köyü, Gümüler Caddesinde Cikcilli Mahallesi Yerleşim Merkezine Yakın Bir Mesafede Cikcilli Kipa Alışveriş Merkezine Yaklaşık 2 Km Mesafede, Köroğlu Çıkmaz Sokağının Sonunda Bulunmaktadı.Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 885,80 m2
Arsa Payı : 10/64
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : yönetim planı 10/02/2010
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.KDV BEDELİ SATIŞ BEDELİNİN YATIRILMASI İÇİN VERİLEN SÜRE SONUNDA SATIŞ BEDELİ İLE BİRLİKTE TAHSİL EDİLECEKTİR. AKSİ TAKDİRDE İHALE, İ.İ.K.'NIN 133. MADDESİ GEREĞİNCE KALDIRILACAKTIR. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ilanı ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup; İ.İ.K. 127.maddesi gereğince iş bu satış ilan; tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/11088 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR