KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873931
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ÇAYIRBAĞI MAH. / LALEBAHÇE
: 146
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11511 Esas
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 14:45
İkinci Satış Günü
:
05.12.2018 14:45
Satış Yeri
:
AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İHALE/MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2017/11511 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Konya ili, Meram İlçesi, Çayırbağı Köyü (Mahallesi), 1 cilt, 20 sayfa, 261 ada, 21 parselde kayıtlı 15.100,00 m2 arsa üzerinde bulunan onbir adet Z+As. katlı bloklarda iki giriş, her katta 2, toplam da 20 adet Dubleks daire bulunan, fakat henüz tapuda "ARSA" vasıflı, J Blok, Zemin kat, 406 kapı nolu, 1/22 arsa paylı, 2 bağımsız bölüm nolu Dubleks mesken olup, borçlu adına TAM hisse kayıtlıdır. Söz konusu binanın bulunduğu Meram İlçesi, Çayırbağı Mahallesi'nde genelde mesken olup, binaların zemin katlarında ve de bazı bölgelerde de işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmamış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Parsel, Antalya Çevre Yolu Caddesi'ne cepheli olup, doğusundaki Çayırbağı Mahallesi'ne 7 km, Konya merkeze de 15 km mesafede bulunmaktadır.Ana gayrimenkul 15.100,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde onbir adet Z+As. katlı ikiz dubleks meskenler bulunmakta ve binalar yaklaşık 12 yıllıktır. Kıymet takdiri yapılacak dairenin bulunduğu J Blokta iki adet dubleks ev bulunmaktadır. 406 nolu kapı girişli evin giriş kapısı ve iç kapıları ahşap doğramadan yapılmıştır. Binanın bina giriş kısımlarının zeminleri, verandaların zeminleri fayans kaplama olup, çatısı ahşap oturtma çatı üzeri kiremit örtü yapılıdır. Ana gayrimenkulde asansör bulunmakta ve binalar çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Bahçesinde çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma yapılmış, 2 bağımsız bölüm nolu Dubleks daire zemin ve üst dubleks katından oluşmakta olup, yaklaşık yüzölçümü brüt 146,00 m2,net ise 116,50 m2 civarındadır. Dairenin zemin katında; mimari projesine göre; salon, oturma odası, salonun diğer kısmında mutfak, giriş holü, banyo ve giriş kısmında bir kısmı sonradan kapatılmış olan veranda kısmının bulunduğu, ahşap medivenle çıkılan üst dubleks katında ise; 2 adet yatak odası, hol ve banyonun bulunduğu tespit edilmiştir. Meskenin giriş kapısı ve iç kapıları ve pencereleri ahşap doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri ise; laminant kaplama yapılıdır. Antre, mutfak, banyo ve wc'nin zeminleri ise; fayans kaplamadır. Odalar, antre ve mutfağın duvarların alçı sıva üzeri plastik boyalı, banyo, lavabo ve wc'nin duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ile granit mermer tezgahı, banyoda duşakabin ve klozet bulunmaktadır.Dubleks kata çıkış merdiveni betonarme olup, zemin kaplaması ve korkulukları ahşap doğramalıdır. Isınma şekli; sobalıdır. Güney, batı ve doğu cepheli olan dubleks ev meskende keşif sırasında, mülk sahibinden başkasının oturduğu tespit edilmiştir.
Adresi :Antalya Çevre Yolu Caddesi, Korukent Sitesi, J Blok, No:406 Meram/Konya
Yüzölçümü : 15.100 m2
Arsa Payı : 1/22
İmar Durumu : Dosyada bulunan ve Meram Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 26.03.2018 tarih ve 4179 sayılı İmar Durumu Belgesine göre parsel; "Mesken Sahası"na isabet etmekte olup, E=0.15, Hmax;6.50 m olacak şekilde imarlıdır. Ayrıca; Plan Notunda;^" Ticari Bina Max 250 m2, Dini Tesis 200 m2, Sosyal Tesis 200 m2 yapılacak olup, Emsale dahil olmayacaktır. Teknik ve Sosyal Altyapı parsel malikleri tarafından karşılanacaktır." denilmektedir. Binaların Meram Belediyesi'nden 2006 yılı 6/45 sayılı İnşaat Ruhsatları bulunmakta olup, binalarda kat irtifakı kurulu olup, Kat Mülkiyetine geçilmemiş vaziyettedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 05/12/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri :AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İHALE/MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11511 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR