TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873923
Şehir : Trabzon / Yomra
Semt-Mahalle : SANCAK MAH. / YOMRA
Oda Sayısı : 4+1
: 244
Bulunduğu Kat : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/859 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu) Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2014/859 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Yomra İlçe, 309 Ada, 14 Parsel, SANCAK Mahalle, B BLOK 7. KAT 19 NOLU BAĞ. BÖLÜM MESKEN-DUBLEKS nitelikli taşınmazdır. Bulunduğu mevkii itibari ile her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden iyi şekilde faydalanır. Topoğrafik ve jeolojik olarak düz ve sağlam bir zemin yapısına sahiptir. Şehir merkezine dolmuş ile bağlantısı vardır.Yola cepheli olan taşınmaz Hacı Hakkı Çalık Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yomra Merkez Ana okulunun yanında olan taşınmazda yüksek deniz manzarası bulunmaktadır. Yapı 4. sınıf A grubu yapı grubuna girmektedir. İki daire üstüne inşa edilen meskenlerin üç cephesi bulunmaktadır. Keşif anında kapalı olduğundan iç kısımda incelemelerde bulunamamıştır. Ancak emsal teşkil edecek komşu daireler ile konu bağımsız bölümün dış cehpe imalatlarına bakılarak değerlendirme yapıldığında, Taşınmazın bağımlı alt katında Salon + mutfak+3 Oda + WC+ banyo+hol+ gece holü ve balkondan oluşmaktadır. Holden bağımlı üst kata merdiven ile bağlantı kurulmuştur.5-6 yıllık olan bina, asansörlü ve kaloriferli olduğu tespit edilmiştir. Güneye, batıya ve kuzeye cephesi olan dubleks meskenin bu durum değerini olumlu etkilemektedir.Yedinci katta yer alan dubleks meskenin toplam 244,00 m2 alana sahip olduğu yerinde yapılan ölçümler ve kat irtifakına esas hazırlanan mimarı projeden ölçülerek tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 3.806,05 m2 (ana parsel arsası)
Arsa Payı : 6/318
İmar Durumu : İmar planında E=2,50 Hmax=25,00 m şartlarında yapılaşmaya müsait
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Beyan:yönetim planı: 02/11/2010-2908 yevmiye,Beyan: 3402 sayılı kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir. Serbest dereceden istifade hakkı vardır. 02/06/2011-1065 yevmiye, diğer hususlar tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu) Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/859 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR