KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872992
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SELÇUK MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
: 240
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

RASYONEL HABER 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/555 Talimat
Muhammen Bedeli
:
390000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KATZ-18-19 İCRAMÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/555 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :

Konya İl, Selçuklu İlçesi Selçuk Mahallesi , 28947 Ada, 3 Parsel,26 Nolu Bağımsız Bölüm Mollakasım Sokak No:10 da bulunan, Beyşehir caddesine 100mt mesafede ve Konya Şeker Fabrikasının hemen karşısı, Ova un fabrikasının da hemen yanındadır, 300mt mesafede Şeker ilkokulu bulunmakta etrafında camii ve pazar yeri mevcuttur. Söz konusu taşınmaz şehir merkezine yakın ve daha önceden yapılaşmış fakat yeni uygulamalarla kentsel dönüşüme uğrayıp yeniden yapılaşan bir bölgededir. Ulaşım Belediye otobüsü ve minibüslerle sağlanmakta ve ulaşım kolaydır. Söz konusu mesken kapalı otoparklı ve zemin+13 normal kat şeklinde ısı yalıtımlı yapılmış ve bahçe duvarı düzenlemesi tamamlanmıştır. Mesken 12.katta bulunmuş olup kuzey güney doğu cephelidir. Bina ana giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılmıştır.Bina merdivenleri sahanlıklar mermer, duvarları 1mt mermerdir. Alüminyum merdiven korkulukları mevcuttur. Binada faal durumda 2 adet asansör mevcuttur. Dubleks Mesken merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır ve daire içinde mutfak ve banyo için doğal gaz bağlantısı yapılmış olup şofben takılmıştır. Dubleks daire boş durumdadır.Bağımsız dubleks dairenin alt katta bölüm brüt 175m² net 155 m² olup 4 oda 1 salon şeklinde, dublekskat 115m² brüt ve 85m² net kullanım ve toplamda brüt 290 m² net 240 m²dairedir. Taşınmazın 2 adet girişi var , giriş kapıları çelik kapı,daire iç kapıları Amerikan panel kapı ve pencereler ısı camlı PVC den yapılmıştır. Giriş holünde laminat vestiyer dolabı takılıdır, ve dubleks kata çıkış demir doğrama idareten merdiven olup bağımsız bölüm 2 ayrı daire şeklinde kullanılabilecek şekilde yapılmıştır.Dairedeki 2 balkon ve korkulukları alüminyum doğrama,vardır.iç kapılar Amerikan panel kapı,Mutfak-Banyo-lavabo-wc hariç tüm zeminler laminat parke ile kaplıdır. Mutfak Banyo-lav-wc zemin ve duvarları fayans ile kaplıdır. Lavabo Hilton lavabo olup dolaplı , banyolarda duşa kabin, ebeveyn duşu tama bay sermiş kaplı, tavanı asma tavanlı,Mutfakta 3 lü ankastre set, tezgâhı granitten ve eviyesi bağlıdır ayrıca laminat mutfak dolapları yapılmıştır. Daire iç tavanları kartonpiyer kaplıdır. Duvarlar alçı saten sıvalı ve silinebilir silikon boya ile boyanmıştır. Dubleks katın giriş kapısı çelik kapılı 2 adet balkon ile 3 adet oda ve 1 mutfak banyo ile lavabo wcbulunmakta, alt kat bağlantı yeri demir doğrama kaldırımınca 2 daireşeklinde kullanılabilir durumdadır. Odalarınzeminler laminat parke ile kaplıdır, duvarları 2 odada kağıt kaplıdır. Mutfak Banyo-lav-wc zemin ve duvarları fayans ile kaplıdır. Lavabo Hilton lavabo olup dolaplıdır. Mutfak tezgâhı granitten ve eviyesi bağlıdır ayrıca laminat mutfak dolapları yapılmıştır. Daire iç tavanları kartonpiyer kaplıdır.Sonuç olarak mesken yeni yapı durumdadır.
Adresi: Selçuk Mahallesi. Mollakasım Sokak No:10 İçkapı No:26 Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 240 m2
Arsa Payı : 88/3200
İmar Durumu :İnşaat tarzı mesken, sahasına (TAKS:0.25 emsal:2.10)isabet etmektedir. S.S Mirhan Konut Yapı Kooperatifi olarak 2007 yılı 12/13 inşaat ruhsatı bulunmaktadır. Bina iskan ruhsatı alma aşamasındadır.
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhleri mevcut olup ipotek nedeniyle satılacaktır.
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KATZ-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinde elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/555 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR