ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00865180
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : YUKARIKARTAL MAH. / TEPEBAŞIKÖY
: 110
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 21.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/106 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:20
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2017/106 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 985 Parsel, YUKARIKARTAL Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm İmar durumu: Tepebaşı Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında plansız alanda kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2017 rayiç değeri 1,12 tldir.Bağımsız bölüm dairenin özellikleri: zemin üzeri bir katlı dubleks tarzda binadır. Tapu kaydında dubleks mesken niteliklidir. Ön cephesinde zemin kata bitişik üstü kiremit çatı örtüsüyle kapalı verandası mevcuttur. Bina veranda hariç zemin kat 55 m2, üst kat 55 m2 olmak üzere toplam inşaat alanı 110,00 m2 dir. Meskenin giriş katında salon ve mutfağın beraber olduğu bölüm antre ve wc içerden merdivenle çıkılan üst katta ise üç oda ve banyo mahalleri bulunmaktadır. Odalar tabanı laminant parke kaplıdır. Tavanları permolit boyadır.Antre, mutfak ve diğer ıslak hacimlerin zemini seramik kaplıdır. Mutfakta eviyeli tezgah ile tezgah üstü ve altı dolaplar mevcuttur. Tezgah ile dolaplar arası da seramik kaplıdır. Banyo seramik kaplı olup, banyoda, klozet, lavabo ve duş batarya mevcuttur. Wc bölümü de seramik kaplıdır. İç kapılar ahşap, pencereler pvc, daire giriş kapısı çelik doğramadır. Soba ile ısıtılmaktadır. Mesken III. Sınıf A gurubu yapı cinsindedir. Ayrıntılı bilgi dosyasında ve şartnamededir.
Adresi : Yukarıkartal Mahallesi Genç Akköy Sitesi A Blok Bina No:7 Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 5.547 m2
Arsa Payı : 2/76
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/11/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- tebligat yapılamadığı taktirde İİK 127 maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/106 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR