KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863985
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : HAVUZLUBAHÇE MAH. / BAHÇECİK
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 19.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1448 Talimat
Muhammen Bedeli
:
282300 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/1448 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 4580 Parsel, BAHÇECİK Mahalle, A blok, bodrum+zemin kat, 1 nolu dubleks Mesken
Taşınmazın bulunduğuBölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır. taşınmaz; 2484,09 m2 alanlı geometrik olarak dikdörtgen şeklini andıran, topoğrafik olarak doğu yönden batı yöne doğru dik bir eğime sahip, güney yönde kızılağaç Sokak'ına, batı yönde açılmamış imar yoluna, diğer yönlerde komsu parsellere cepheli arsa üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme yapım tekniği ile 1 bodrum, 1 zemin, 1 normal ve 1 çatı katından oluşan 7 bloklu 14 bağımsız bölümden oluşan ''Lavanta Evleri Sitesi'' nde yer almaktadır.
Konu taşınmaz ; ana gayrimenkul arsanın batı sınırına konumlanmış ilk bina olan A blokta yer almaktadır. A blok, B blok ile bitişik olarak yapılmış, A Blok'un bodrum ve zemin katında ; 1 b.bölüm nolu , 1.kat ve çatı katında 2 b.bölüm nolu dubleks mesken yer almaktadır. Katlar müstakil kullanımlı olarak planlanmıştır. Bina dış cephesi akrilik boyalı, çatısı betonite kiremit kaplamalıdır.
Başiskele tapu müdürlüğü arşivinde yer alan 06.09.2016 tarih ile kat irtifakına esas olarak onaylanmış mimari proje ve mahallinde yapılan ölçümlerimize göre bodrum katı brüt 85 m2 alanlı olup, mutfak nişli salon, 1 oda, banyo, antre ve balkondan, zemin katı brüt 85,00 m2 alanlı olup, 2 yatak odası, 1 adet banyolu ebeveyn odası, genel banyo, kat holü ve 1 balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz toplamda 170,00 m2 brüt, 145 m2 net alana sahiptir.
Mahallinde yapılan tespitlerimizde taşınmaz da salon, 1 oda, mutfak ve antre tabanları şap betonlu, 3 oda tabanı lamine parke, kat holü tabanı seramik kaplamalı, duvarları saten boyalı, tavanları beyaz badanalıdır. 2 banyo ve ebeveyn odası taban ve duvarları seramik kaplamalı,tavanları beyaz badanalıdır. Mutfak nişinde mutfak dolap ve tezgahı yapılmış, banyolarda klozet, dolaplı lavabo ve duşa kabin yer almaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları takılmamış, pencereleri pvc doğramadan yapılmıştır. Taşınmazın ısınması doğalgazlı kombili olarak planlanmış kombi ve petekler takılmamıştır.Taşınmazda iç merdiven kaplaması ve korkulukları da yapılmamıştır. Taşınmaz takriben %90 tamamlanma seviyesine sahiptir.
Arsa Payı : 375/4850
İmar Durumu : 13.03.2014 Tarihli Başiskele Uygulama İmar Planında Konut Alanında kalmakta ayrık nizam TAKS:0,20-KAKS:0,40 Hmax:6,50 m. 2 kat yapılaşma şartına sahiptir.
Konu taşınmazın yer aldığı A Blok'un inşaatına 07.04.2016 Tarih ve 287 Sayılı Yapı Ruhsatı ile başlanılmıştır.
Kıymeti : 282.300,30 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.
Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya istirak edeceklerin, tahmin edilen degerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın dosya numaramızı belirtir“sartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez.
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir.
Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için ( İİK-134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesi uygulanır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca,ilgililerintapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz,
(Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlıgı halinde isbu satıs ilanı Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda yapılan busatış ilanı tebligat yerine geçer.
6 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi ve satış ilanını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1448 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları , ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR